Հակառակորդի կրակոցներից զոհված զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի սանձազերծած գործողությունների հետևանքով զոհված 4 զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը զինծառայողներին պարգևատրելու հրամանագրեր է ստորագրել։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներասակրավորային դասակի 3-րդ ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Սմբատ Գևորգի Գաբրիելյանը հետմահու պարգևատրվել է մարտական ծառայության մեդալով։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներասակրավորային դասակի 2-րդ ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Գրիշա Վահանի Մաթևոսյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի հրետանու շտաբի պետ-հրետանու պետի տեղակալ, կապիտան Սոս Փայլակի Էլբակյանը հետմահու պարգևատրվել է Արիության մեդալով:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ինժեներական ծառայության պետ, մայոր Գարուշ Վեմիրի Համբարձումյանը հետմահու պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով:
Զոհված զինծառայողներին հետմահու պարգևատրելու միջնորդությամբ ՀՀ նախագահին դիմել էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

Погибшие военнослужащие награждены посмертно
4 военнослужащих, погибших в результате действий противника на армяно-азербайджанской границе, награждены посмертно. Как передает Арменпресс, президент Армении Армен Саркисян подписал указы о посмертном награждении военнослужащих.
Командир 3-го отряда инженерно-саперного взвода N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения, младший сержант Смбат Геворкович Габриелян посмертно награжден медалью “За боевые заслуги”.
Командир 2-го отряда инженерно-саперного взвода N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения, младший сержант Гриша Ваганович Матевосян посмертно награжден медалью “За боевые заслуги”.
Начальник штаба артиллерии N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения, капитан Сос Пайлакович Элбакян посмертно награжден медалью “За отвагу”.
Начальник инженерной службы N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения, майор Гаруш Вемирович Амбарцумян посмертно награжден медалью “За заслуги перед Отечеством” 2-ой степени.
С ходатайством о посмертном награждении погибших военнослужащих к президенту обратился премьер-министр Армении Никол Пашинян.