Հակառակորդի ագրեսիվ վարքի իրական զսպող միջոցը հայոց զինված ուժերն են. Արայիկ Հարությունյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 26-ին այցելել է Պաշտպանության բանակի «Տիգրանակերտ» զորավարժարան և հետևել ՊԲ տարբեր զորամասերի ընդգրկմամբ անցկացվող մարտավարական զորավարժության մարտական հրաձգության փուլին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Երկրի ղեկավարը պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի ուղեկցությամբ ծանոթացել է նաև ՊԲ-ում կիրառվող հայրենական և օտարերկրյա արտադրության նշանոցներին և վերջին շրջանում համալրված կապի և տեսադիտարկման տեխնիկական միջոցներին, դրանց տեխնիկական հնարավորություններին: Այցի ընթացքում նախագահը հետևել է նաև ՊԲ հատուկ նշանակության ստորաբաժանման ցուցադրական պարապմունքին:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել բանակի հրամկազմին զորավարժությունը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար՝ ընդգծելով, որ ցուցադրած արդյունքները մեկ անգամ ևս փաստում են, որ հակառակորդի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ագրեսիվ վարքի իրական զսպող միջոցը հայոց զինված ուժերն են:
Զորավարժությանը ներկա էին նաև ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Реальным фактором сдерживания агрессивного противника являются армянские вооруженные силы: Арутюнян
26 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил полигон “Тигранакерт” Армии обороны и проследил за этапом учения с боевой стрельбой с участием различных воинских частей Армии обороны НКР. Об этом «Арменпресс» сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства в сопровождении министра обороны Джалала Арутюняна ознакомился также с применяемыми в Армии обороны прицелами отечественного и иностранного производства и техническими средствами связи и видеонаблюдения, которыми оснащена АО, и их техническими возможностями. В ходе визита президент проследил также за показательными занятиями подразделения особого назначения Армии обороны.
Араик Арутюнян выразил благодарность командному составу армии за организацию учений на высоком уровне, подчеркнув, что продемонстрированные результаты еще раз свидетельствуют о том, что реальным сдерживающим средством агрессивного поведения военно-политического руководства противника являются армянские вооруженные силы.
На учениях присутствовали также начальник Генштаба ВС Республики Армения Оник Гаспарян и другие должностные лица.