Ակտաու-Երևան չարտերային չվերթը կկայանա հունիսի 14-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանից Հայաստան վերադառնալ ցանկացող ՀՀ քաղաքացիների համար հունիսի 13-ի լույս 14-ի գիշերը կկայանա Ակտաու-Երևան չարտերային չվերթը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ղազախստանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, տեղեկացնում ենք, որ պաշտոնապես հաստատվել է Ակտաու-Երևան «SCAT» ավիաընկերության DV 5039 չարտերային չվերթը (կոմերցիոն հիմունքներով), որը կայանալու է հունիսի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ժամը 00:40-ին։ Մնացած անհրաժեշտ մանրամասների (տոմսի գին, այն գնելու հնարավորություն և այլն) մասին տեղեկատվությունն ստանալուն պես ՀՀ դեսպանությունը լրացուցիչ կհայտնի»,- նշված է հայտարարության մեջ:
Ղազախստանից Հայաստան վերադարձած ՀՀ քաղաքացիները 14 օր կմնան ինքնամեկուսացման մեջ, որի խախտման համար նախատեսված է վարչական և քրեական պատասխանատվություն: ՀՀ դեսպանության կողմից քաղաքացիներին կտրամադրվի ծանուցագիր, որն անհրաժեշտ կլինի ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության սահմանը հատելիս։
Հայաստան մեկնել պատրաստվող անձինք պետք է մեկնելու իրենց ցանկության մասին նախապես հայտնեն Ղազախստանում ՀՀ դեսպանություն՝ իրենց կողմից նախանշված ինքնամեկուսացման վայրեր տեղափոխումն օպերատիվ կերպով կազմակերպելու և իրականացնելու նպատակով: Անհրաժեշտ տվյալները (ԱԱՀ, անձնագրի, ծննդյան, կոնտակտային տվյալներ, ինքնամեկուսացման հասցե, հանձնվող ուղեբեռի քանակ, կտոր) կարելի է ուղարկել ՀՀ դեսպանության էլեկտրոնային փոստի հասցեին ([email protected]) կամ ՀՀ դեսպանության հյուպատոսական բաժնի հեռախոսահամարին (+77782291881) WhatsApp հավելվածի օգնությամբ։

Чартерный рейс Актау-Ереван состоится 14 июня
Для граждан Армении, желающих вернуться из Казахстана в Армению, в ночь с 13 на 14 июня состоится чартерный рейс Актау-Ереван.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает официальная страница посольства Армении в Казахстане в Facebook.
“Уважаемые соотечественники, сообщаем, что официально утвержден чартерный рейс DV 5039 Актау-Ереван авиакомпании “SCAT” (на коммерческой основе), который состоится в ночь с 13 на 14 июня, в 00:40. После получения информации об остальных необходимых деталях (стоимость билета, возможности его покупки и т.д.) посольство Армении дополнительно сообщит эти данные”, - говорится в заявлении посольства.
Граждане Армении, вернувшиеся из Казахстана в Армению, в течение 14 дней будут в самоизоляции, за нарушение которой предусмотрена административная и уголовная ответственность. Посольством Армении гражданам будет предоставлено уведомление, которое необходимо будет представить при пересечении границы Республики Армения.
Лица, желающие вернуться в Армению, должны заранее сообщить о своем желании в посольство Армении в Казахстане с целью оперативной организации и осуществления их перевозки в места самоизоляции. Необходимые данные (паспортные, контактные данные, адрес самоизоляции, количество и вес сдаваемого багажа) можно отправить на адрес электронной почты посольства Армении ([email protected] (+77782291881) при помощи приложения WhatsApp.