Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Եթովպիայի նախագահին՝ երկրի Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության նախագահ տիկին Սահլե-Վորկ Զևդեին՝ երկրի Ազգային տոնի կապակցությամբ: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Հայաստանն առանձնակի կարևորում է Եթովպիայի հետ գործընկերային հարաբերությունների շարունակական ընդլայնումը և ամրապնդումը, որոնց լավագույն վկայությունը տարեսկզբին Ադիս Աբեբայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության բացումն էր»,-մասնավորապես ասված է նախագահի ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը Սահլե-Վորկ Զևդեին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Եթովպիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն։

Президент Армен Саркисян поздравил президента Эфиопии с Национальным праздником
Президент Республики Армения Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Федеративной Демократической Республики Эфиопии г-же Сахле-Ворк Зевде по случаю Национального праздника страны.
«Армения придает особую важность постоянному расширению и укреплению партнерских отношений с Эфиопией, лучшим доказательством чего стало открытие посольства Республики Армения в Аддис-Абебе в начале года», - говорится в послании президента.
Президент Саркисян пожелал г-же Сахле-Ворк Зевде крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Эфиопии — мира и процветания.