Սուրեն Պապիկյանի երկրորդ թեստի պատասխանը ևս բացասական է
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի կորոնավիրուսի հայտնաբերման նպատակով հանձնած երկրորդ թեստի արդյունքները ևս բացասական են։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է նախարարի մամուլի խոսնակ Արմինե Մուրադյանը։
«ՆախարարՍուրեն Պապիկյանը երեկ կորոնավիրուսի երկրորդ թեստն է հանձնել, որի արդյունքները ևս բացասական են: Բացասական են նաև նախարարության մյուս աշխատակիցների թեստերը, որոնք շփում էին ունեցել վարակակիրների հետ և այդ պատճառով գտնվում էին ինքնամեկուսացման մեջ»,- նշել է Մուրադյանը:
Նրա խոսքով՝ նախարարն ու նախարարության աշխատակիցները կվերադառնան աշխատանքային բնականոն գործունեությանը՝ իհարկե, խստիվ պահպանելով անվտանգության կանոնները:
Սուրեն Պապիկյանն առաջին թեստը հանձնել էր մայիսի 13-ին, որը նույնպես բացասական էր եղել։
Օրեր առաջ կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել նաև ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարները, ովքեր եղել են կոնտակտավորի կոնտակտավոր կամ հենց կոնտակտավոր: Նրանց թեստերի պատասխանները բացասական են եղել, սակայն ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը դեռևս ինքնամեկուսացած է։

Результаты второго теста на коронавирус Сурена Папикяна также отрицательны
Результаты второго теста министра территориального управления и инфраструктур Армении Сурена Папикяна на коронавирус также отрицательны.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь министерства Армине Мурадян.
“Сурен Папикян вчера сдал второй тест на коронавирус, результаты которого также отрицательные. Отрицательны также и тесты других сотрудников министерства, которые контактировали с инфицированными и по этой причине находились в самоизоляции”, - отметила Мурадян.
По ее словам, министр и сотрудники министерства вернутся к нормальной работе, конечно, строго соблюдая правила безопасности.
Первый тест Сурен Папикян сдал 13 мая, который также был отрицательным.
Несколько дней назад тест на коронавирус сдали также министр здравоохранения Армении Арсен Торосян и министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян, имевшие контакты с больными.