Հաղթանակի տոնի առթիվ Հայաստանի նախագահին շնորհավորել են Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը և Նուրսուլթան Նազարբաևը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագաh Արմեն Սարգսյանին Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձներ են հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը և Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Համոզված եմ, որ մեր հայրերի և պապերի հիշատակի լավագույն հարգանքի տուրքը կլինի հայ-ղազախական հարաբերությունների հետագա զարգացումը՝ հիմնված ամուր բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա»:
Իր ուղերձում Նուրսուլթան Նազարբաևը մասնավորապես նշել է․ «Հաղթանակի օրը մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության առավել ցայտուն խորհրդանիշներից մեկն է, որը կապում է Ղազախստանի և Հայաստանի անցյալն ու ներկան: Համոզված եմ, որ հետագայում ևս մեր սրտերում կպահպանենք այն հերոսների հավերժ հիշատակը, ովքեր անցել են Հայրենական մեծ պատերազմի միջով և հաղթանակ են տարել ֆաշիզմի դեմ պայքարում՝ հանուն համայն մարդկության խաղաղ կյանքի»:

По случаю Дня Победы президента РА поздравили Касым-Жомарт Токаев и Нурсултан Назарбаев
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев и первый президент Казахстана Нурсултан Назарбаев направили поздравительные послания президенту Республики Армения Армену Саркисяну в связи с 75-летием Победы в Великой Отечественной войне.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Республики Армения, в послании президента Казахстана Касыма-Жомарта Токаева, в частности, говорится: «Я убежден, что лучшей данью памяти наших отцов и дедов станет дальнейшее развитие армяно-казахстанских отношений, основанных на крепкой дружбе и взаимном уважении».
В своем послании Нурсултан Назарбаев, в частности, отметил: «День Победы - один из самых ярких символов дружбы между нашими народами, связывающий прошлое и настоящее Казахстана и Армении. Я убежден, что в будущем мы будем хранить в наших сердцах вечную память о героях, которые прошли Великую Отечественную войну и одержали победу в борьбе против фашизма во имя мирной жизни всего человечества».