Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքապետի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արայիկ Հարությունյանը։
«Այսօր հանդիպել եմ Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի հետ: Կարևորելով քաղաքային իշխանության հետ սերտ եւ փոխգործակցված աշխատանքը՝ տեղի ունեցած առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել ենք մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերը, նախանշել դրանց կատարման ժամկետները:
Նախընտրական ծրագրում նախատեսված, ինչպես նաեւ ստեփանակերտցիների հետ հանդիպումների ժամանակ գրեթե ամբողջությամբ արձանագրել ենք լուծում պահանջող քաղաքային նշանակության հարցերն ու խնդիրները, եւ, խոստացածի համաձայն, ըստ առաջնահերթության՝ դրանք մշտապես գտնվելու են կառավարության եւ երկրի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում»,- գրել է նա:

Араик Арутюнян встретился с мэром Степанакерта
Новоизбранный президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с мэром Степанакерта Давидом Саркисяном. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал Араик Арутюнян.
“Придавая важность тесной и взаимосвязанной работе с городскими властями, в ходе состоявшейся личной беседы мы обсудили программы развития столицы, наметили сроки их выполнения.
Во время встреч, запланированных в предвыборной программе, а также встреч со степанакертцами, мы почти полностью обозначили вопросы и проблемы городского значения, требующие решения, и, согласно предвыборным обещаниям, они всегда будут находиться в центре внимания правительства и властей страны”, - написал он.