Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքապետի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արայիկ Հարությունյանը։
«Այսօր հանդիպել եմ Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի հետ: Կարևորելով քաղաքային իշխանության հետ սերտ եւ փոխգործակցված աշխատանքը՝ տեղի ունեցած առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել ենք մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերը, նախանշել դրանց կատարման ժամկետները:
Նախընտրական ծրագրում նախատեսված, ինչպես նաեւ ստեփանակերտցիների հետ հանդիպումների ժամանակ գրեթե ամբողջությամբ արձանագրել ենք լուծում պահանջող քաղաքային նշանակության հարցերն ու խնդիրները, եւ, խոստացածի համաձայն, ըստ առաջնահերթության՝ դրանք մշտապես գտնվելու են կառավարության եւ երկրի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում»,- գրել է նա:

President-elect of Artsakh meets with Mayor of Stepanakert
STEPANAKERT, MAY 4, ARMENPRESS. Newly elected President of Artsakh Arayik Harutyunyan met with Mayor of Stepanakert Davit Sargsyan, the President-elect said on Facebook.
“Today I met with Mayor of Stepanakert Davit Sargsyan. Highlighting the close cooperation with the city leadership we have discussed the development programs of the capital city, as well as outlined their implementation timetables during our private talk.
As envisaged in the pre-election program, as well as during the meetings with the residents of Stepanakert we have almost completely recorded the issues and problems of urban significance which require solution, and as promised, they will always be under the spotlight of the government and the country’s leadership”, he said.