Ամեն մի դատական գործ քննություն է նաև ժողովրդի առջև. երդման արարողություն նախագահական նստավայրում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի մասնակցությամբ նախագահական նստավայրում տեղի է ունեցել Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի ժամանակավոր պաշտոնակատարԱրմեն Հայկյանցի, վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավորԿարեն Համբարձումյանիև վարչական դատարանի դատավորՌուստամ Մախմուդյանիերդման արարողությունը։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ձեր պարտականությունները կատարելու յուրաքանչյուր օր պետք է նվիրված լինի այն կարևորագույն խնդիրներին, որոնք դրված են Բարձրագույն դատական խորհրդի առաջ»,- շնորհավորելով և բարեմաղթանքներ հղելով ԲԴԽ անդամի ժամանակավոր պաշտոնակատարին՝ ընդգծել է Հանրապետության նախագահը:
Նախագահ Սարգսյանը հաջողություններ և երկար տարիների անբասիր աշխատանք է մաղթել նաև մյուս դատավորներին:«Վստահ եմ, որ լավ եք գիտակցում ձեր պաշտոնի ու գործի դերն ու նշանակությունը մեր հասարակության ու մեր Հանրապետության համար: Ամեն մի դատական գործ, ամեն մի դատական քննություն քննություն է նաև ժողովրդի առջև:
Վստահ եմ, որ շատ լավ գիտակցում եք, որ մանավանդ այսօր մեր հասարակության յուրաքանչյուր անդամի ուշադրությունը դատավորի, դատարանի նկատմամբ առանձնահատուկ է: Հետևաբար, սա ոչ միայն պատիվ է, այլև՝ հսկայական պատասխանատվություն: Հուսով եմ, որ ամենաբարձր մակարդակով կիրականացնեք ձեր աշխատանքը»,-նշել է նախագահ Սարգսյանը:

Каждое судебное дело - экзамен перед народом: церемония принятия присяги в президентском дворце
В резиденции президента Армении при участии президента Армена Саркисяна состоялась церемония принятия присяги исполняющего обязанности члена Высшего судебного совета Армена Айкянца, судьи Апелляционного гражданского суда Карена Амбарцумяна и судьи административного суда Рустама Махмудяна. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Каждый день исполнения ваших обязанностей должен быть посвящен тем важнейшим задачам, которые поставлены перед Высшим судебным советом”, - поздравляя и направляя добрые пожелания временно исполняющему обязанности члена ВСС, подчеркнул президент республики.
Президент Саркисян пожелал успехов и долгих лет безупречной работы и другим судьям.
“Уверен, что Вы хорошо осознаете роль и значение Вашей должности и Вашего дела для нашего общества и нашей республики. Каждое судебное дело, каждое судебное разбирательство - также эккзамен и перед народом.
Я уверен, что Вам хорошо известно, что внимание каждого члена нашего общества, особенно сегодня, к судьям и к судам - особенное. Следовательно, это не только честь, но и огромная ответственность. Надеюсь, что Вы на самом высоком уровне будете выполнять свою работу”, - отметил президент Саркисян.