ՀՀ նախագահը ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրելու հրամանագիր է ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ոատիկանության օրվա առթիվ ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրելու հրամանագիր է ստորագրել։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ոստիկանության օրվա առթիվ, իրավակարգի ամրապնդման, հասարակական կարգի պահպանության գործում ներդրած ավանդի և ծառայության ընթացքում ցուցաբերած նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրել.
Մարտական ծառայության մեդալով՝
Գեղարդ Արտակի Խուրշուդյանին Ոստիկանության զորքերի հասարակական կարգի պահպանության գնդի (1032 զորամաս) հասարակական կարգի պահպանության 1-ին գումարտակի հրամանատար, մայոր
Հրաչիկ Միսակի Մարգարյանին Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության Մեղրիի բաժանմունքի ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր
Մխիթար Գոշի մեդալով՝
Հակոբ Ռաֆիկի Պետրոսյանին Ոստիկանության շտաբի տեսչական վարչության պետի տեղակալ, հետաքննության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ
«Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով՝
Հայկ Գրիգորիի ԳրիգորյանինՈստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության օպերատիվ- հետախուզական տեղեկատվության և համակարգչային հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ
Վանյա Յուրիկի Սահակյանին Ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման գլխավոր վարչության հասարակական կարգի ապահովման վարչության պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ
Բագրատ Յուրիկի Դավթյանին Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ ոստիկանության գնդի 2-րդ վաշտի 1-ին դասակի հրամանատարի օգնական, ջոկի հրամանատար, ոստիկանության ավագ ենթասպա
Երախտագիտության մեդալով՝
Արմեն Էդիկի Սուքիասյանին Ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Արշակ Գարեգինի Արշակյանին Ոստիկանության կադրային քաղաքականության վարչության պետի տեղակալ, կադրերի ընտրության և կադրային ռեսուրսի կառավարման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Президент Армении подписал указ о награждении группы сотрудников полиции
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Дня полиции подписал указ о награждении группы сотрудников полиции. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3 Закона “О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения”,
По случаю Дня полиции за вклад в дело укрепления правопорядка, охраны общественного порядка и проявленную в ходе службы преданность наградить группу сотрудников полиции Республики Армения:
Медалью “За боевые заслуги”
Гегарда Артаковича Хуршудяна - командира 1-го батальона по охране общественного порядка полка по охране общественного порядка войск полиции (воинская часть 1032), майора
Грачика Мисаковича Маргаряна - старшего инспектора Мегринского отделения паспортно - визового управления полиции, майора полиции
Медалью Мхитара Гоша
Акопа Рафиковича Петросяна - заместителя начальника инспекционного управления штаба полиции, начальник отдела дознания, полковника полиции
Медалью “За отличную охрану общественного порядка”
Айка Григорьевича Григоряна - начальника управления оперативно-розыскной информации и по борьбе с компьютерными преступлениями Главного управления уголовной Полиции Армении, полковника полиции
Ваню Юриковича Саакяна - заместителя начальника управления обеспечения общественного порядка Главного управления обеспечения общественной безопасности, подполковника полиции
Баграта Юриковича Давтяна – помощника командира 1-го взвода 2-ой роты полка ППС управления полиции Еревана, командира отряда, старшего прапорщика полиции
Медалью признательности
Армена Сукиасяна - начальника Учебного центра образовательного комплекса полиции, полковника полиции
Аршака Гарегиновича Аршакяна - заместителя начальника управления кадровой политики полиции, начальника отдела подбора кадров и управления кадровыми ресурсами, подполковника полиции”, - говорится в указе президента.