Հայաստանից հայրենիք է տեղափոխվել Վրաստանի ևս 167 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետությունից հայրենիք է տեղափոխվել Վրաստանի Հանրապետության ևս 167 քաղաքացի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանում Վրաստանի Հանրապետության դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը։
«Վրաստանի Արտաքին Գործերի Նախարարության և հայկական կողմի աջակցությամբ` ապրիլի 13-ին իրականացվեց Վրաստանի 167 քաղաքացու` հայրենիք վերադարձը։ Արտակարգ դրություն հայտարարվելուց հետո Հայաստանից Վրաստան ենք տեղափոխել 576 քաղաքացու։ Վրաստանի դեսպանությունը շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի իշխանությանը` աջակցության համար»,- նշված է հայտարարությունում։

Из Армении на родину перевезены еще 167 граждан Грузии
Из Армении на родину перевезены еще 167 граждан Грузии. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальная страница посольства Грузии в Армении в Facebook.
“При содействии Министерства иностранных дел Грузии и армянской стороны 13 апреля было осуществлено возвращение на родину 167 граждан Грузии. После объявления чрезвычайного положения из Армении в Грузию выехали 576 граждан. Посольство Грузии выражает благодарность властям Армении за оказанное содействие”, - говорится в сообщении посольства.