ՀՀ քաղաքացիների երրորդ խումբը Վրաստանից ուղևորվեց Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը ապրիլի 3-ին կազմակերպել է Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիների հերթական խմբի մեկնումը Հայաստան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Վրաստանում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջում։
«Վրացական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքում ստացած հատուկ թույլտվությամբ և Մառնեուլիի շրջանում տրված միջանցքով, պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ, դեսպանությունն իրականացրել է ՀՀ 31 քաղաքացիների մեկնումը հայրենիք։ Վրաստանի Մառնեուլիի և Բոլնիսիի շրջաններում խիստ կարանտինային ռեժիմ մտցնելու պատճառով փակ է դեպի Սադախլոյի անցակետ քաղաքացիների տեղաշարժը (սահմանափակումը չի վերաբերում բեռնատարներին)»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Третья группа граждан Армении выехала из Грузии в Армению
3 апреля посольство Армении в Грузии организовало выезд в Армению очередной группы граждан Армении, находящихся в Грузии и желающих вернуться в Армению.
Как передает «Арменпресс», об этом говорится на странице посольства Армении в Грузии в Facebook.
“С особым разрешением, полученным в результате переговоров с грузинской стороной и предоставленным коридором в Марнеульском районе, в сопровождении патрульной полиции посольство осуществило выезд 31 гражданина Армении на родину. В Марнеульском и Болнисском районах Грузии из-за введения строгого карантинного режима перекрыто движение в направлении пропускных пунктов Садахло (ограничение не касается грузовых автомашин)”, - говорится в сообщении посольства.