Ֆուտբոլի աշխարհի ակումբային առաջնության օրերը ևս փոփոխվեցին
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ի սկզբանե աշխարհի ակումբային առաջնությունը պետք է կայանար 2021 թվականին: Սակայն առաջնությունն, ըստ ամենայնի, կկայանա հաջորդ տարիներին, սակայն դեռևս հստակություն չկա: Այն կանցկացվի 4 տարին մեկ, որին կմասնակցեն 24 թիմեր:
Նոր կորոնավիրուսի` CՕVID-2019-ի բռնկումը գրանցվել է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջինԿենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահությանհամաշխարհային կազմակերպությունն այն բնութագրել է որպես պանդեմիա: Աշխարհումկորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հատել է 187 հազարը:

Дни игр клубного чемпионата мира по футболу также изменились
Как передает «Арменпресс», изначально клубный чемпионат мира должен был состояться в 2021 году. Однако чемпионат, по всей видимости, состоится в следующем году, пока нет определенности. Он проходит раз в 4 года, в нем принимают участие 24 команды.
Вспышка нового коронавируса COVID 19 впервые была зафиксирована в конце декабря 2019 года в самом густонаселенном городе центрального Китая - 12-миллионной Ухани. Всемирная организация здравоохранения охарактеризовала ее пандемией. Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 187 тысяч человек.