Արգենտինայի առաջին տիկինն ընդունել է Աննա Հակոբյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինայի Առաջին տիկին Ֆաբիոլա Յանյեզն ընդունել է մասնավոր այցի շրջանակներւմ Արգենտինայում գտնվող ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում Արգենտինայի դեսպանությունը.
«Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանությունը ողջունում է իրենց հասարակություններին նվիրված այս երկու կանանց հանդիպումը:
Ֆաբիոլա Յանյեզն ինստագրամյան իր էջում ընդգծել է. «Այսօր ընդունեցի Հայաստանի վարչապետի տիկնոջը` Աննա Հակոբյանին, որը մեծ ծավալի աշխատանքներ է իրականացնում երեխաների, խոցելի ոլորտների, շրջակա միջավայրի պաշտպանության ասպարեզում: «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր լինելուց բացի` Աննան նաև ղեկավարում է քաղցկեղով հիվանդ երեխաներին նվիրված «City of Smiles», ռիսկային իրավիճակներում գտնվող երեխաների աջակցության «Իմ քայլը», ինչպես նաև երեխաների ու կանանց իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող Woman of Peace հիմնադրամները: Հաճույքով մտքեր փոխանակեցինք սոցիալական ու խոցելի ոլորտներում կատարած մեր աշխատանքների մասին` կիսելով միմյանց մտահոգությունները»,- ասված է դեսպանության հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. First Lady of Argentina Fabiola Yáñez held a meeting with Prime Minister Nikol Pashinyan’s spouse Anna Hakobyan during the latter’s private visit to the Latin American country, the Embassy of Argentina in Armenia said.
“The Embassy of Argentina in Armenia welcomes the meeting of these two women who are devoted to their societies.
Yáñez said on her Instagram account: “Today I received Armenian Prime Minister’s spouse Anna Hakobyan, who is carrying out large-scale work for children, vulnerable areas and the protection of the environment. In addition to being the Editor-In-Chief of the Armenian Times newspaper, Anna is also heading the City of Smile Foundation dedicated to children suffering from cancer, the My Step Foundation dedicated to supporting at-risk children, as well as the Woman of Peace Foundation dealing with the protection of children’s and women’s rights. We were pleased to exchange ideas on the work we’ve done in social and vulnerable sectors, by sharing each other’s concerns,””the embassy said.