Դավիթ Տոնոյանը զինծառայողներին է հանձնել նոր ծառայողական բնակարանների բանալիները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մարտի 6-ին Շիրակի մարզում մասնակցել է զինծառայողների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց բնակելի շենքի բացման արարողությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնող սպաներին ծառայողական բնակարաններ ստանալու առթիվ և համոզմունք հայտնել, որ զինծառայողների սոցիալական ապավության ծրագրերը շարունակական են և մեծապես նպաստում են ծառայության լիարժեք իրականացմանն ու զինծառայողների մարտունակության բարձրացմանը:
Դավիթ Տոնոյանն այցելել է նաև Գյումրիում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի տարածքում կառուցվող մարզամշակութային համալիրի շինհրապարակ: Ամիսներ անց այդ տարածքում կգործի ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած համալիր, որտեղ հնարավորություն կունենան իրենց հանգիստն անցկացնել ԶՈՒ զինծառայողներն ու նրանց ընտանիքների անդամները:

Давид Тоноян вручил военнослужащим ключи от новых служебных квартир
6 марта министр обороны РА Давид Тоноян в Ширакской области принял участие в церемонии открытия нового жилого дома для военнослужащих и их семей.
Об этом сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения.
Министр обороны поздравил офицеров-новоселов с получением служебных квартир и выразил уверенность в том, что программы социального обеспечения военнослужащих продолжатся и в значительной степени поспособствуют полной реализации службы и повышению боеготовности военнослужащих.
Давид Тоноян также посетил строительную площадку строящегося спортивно-культурного комплекса на 102-й российской военной базе в Гюмри. Через несколько месяцев комплекс будет оснащен самым современным оборудованием, позволяющим отдыхать военнослужащим и членам их семей.