Աննա Հակոբյանը կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև Բրազիլիա և Արգենտինա
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մարտի 3-ին կմեկնի ԱՄՆ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից:
Մարտի 4-ին Աննա Հակոբյանն ԱՄՆ Պետքարտուղարության հրավերով ՀՀ վարչապետի տիկինը կմասնակցի Կանացի խիզախության միջազգային մրցանակի ամենամյա մրցանակաբաշխությանը (International Women of Courage), որտեղ նախատեսվում է ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյան Թարմփի ելույթը։ կհանդիպի ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ՄԶԳ) Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոյի աշխատակազմի ղեկավարի օգնական Բրոք Բիերմանի հետ:
Նույն օրը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում Աննա Հակոբյանը ներկա կգտնվի հայ-ամերիկյան դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման հարյուրամյակին նվիրված մեծ համերգին: Մարտի 6-ին Բրազիլիա այցի ընթացքում՝ այդ երկրի մայրաքաղաքում, Աննա Հակոբյանը կհանդիպի երկրի առաջին տիկին Միշել Բոլսոնարոյին:
Նույն օրը երեկոյան արդեն Սան Պաուլո քաղաքում Աննա Հակոբյանը կհանդիպի Բրազիլիայում ՀՀ Պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Բուրմայային։
Մարտի 7-ին Բուենոս Այրեսում Աննա Հակոբյանը հանդիպում կունենա Արգենտինայի առաջին տիկին Ֆաբիոլա Յանեշի հետ: Նույն օրը երեկոյան վարչապետի տիկինը կվերադառնա Երևան։

Анна Акопян выедет в США, затем в Бразилию и Аргентину
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных Фондов “Мой шаг” и “City of smile/Город улыбок” Анна Акопян 3-го марта вылетит в США. Об этом «Арменпресс» сообщили в офисе Анны Акопян.
4 марта по приглашению Госдепартамента США супруга премьер-министра Армении примет участие в ежегодном вручении Международной премии за женское мужество (International Women of Courage), где планируется выступление первой леди США Мелании Трамп. Также состоится встреча с помощником руководителя аппарата Бюро по вопросам Европы и Азии Агентства США по международному развитию (USAID) Брок Биерманом.
В тот же день в Национальном соборе Вашингтона Анна Акопян будет присутствовать на большом концерте, посвященном столетию установления армяно-американских дипломатических отношений. 6 марта в ходе визита в Бразилию, в столице этой страны, Анна Акопян встретится с первой леди страны Мишель Болсонаро.
Вечером того же дня в Сан-Паулу Анна Акопян встретится с почетным консулом Армении в Бразилии Хильдой Бурмая.
7 марта в Буэнос-Айресе Анна Акопян встретится с первой леди Аргентины Фабиолой Янешем. Вечером того же дня супруга премьер-министра вернется в Ереван.