Աննա Հակոբյանը կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև Բրազիլիա և Արգենտինա
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մարտի 3-ին կմեկնի ԱՄՆ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից:
Մարտի 4-ին Աննա Հակոբյանն ԱՄՆ Պետքարտուղարության հրավերով ՀՀ վարչապետի տիկինը կմասնակցի Կանացի խիզախության միջազգային մրցանակի ամենամյա մրցանակաբաշխությանը (International Women of Courage), որտեղ նախատեսվում է ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյան Թարմփի ելույթը։ կհանդիպի ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ՄԶԳ) Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոյի աշխատակազմի ղեկավարի օգնական Բրոք Բիերմանի հետ:
Նույն օրը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում Աննա Հակոբյանը ներկա կգտնվի հայ-ամերիկյան դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման հարյուրամյակին նվիրված մեծ համերգին: Մարտի 6-ին Բրազիլիա այցի ընթացքում՝ այդ երկրի մայրաքաղաքում, Աննա Հակոբյանը կհանդիպի երկրի առաջին տիկին Միշել Բոլսոնարոյին:
Նույն օրը երեկոյան արդեն Սան Պաուլո քաղաքում Աննա Հակոբյանը կհանդիպի Բրազիլիայում ՀՀ Պատվավոր հյուպատոս Հիլդա Բուրմայային։
Մարտի 7-ին Բուենոս Այրեսում Աննա Հակոբյանը հանդիպում կունենա Արգենտինայի առաջին տիկին Ֆաբիոլա Յանեշի հետ: Նույն օրը երեկոյան վարչապետի տիկինը կվերադառնա Երևան։

Armenian PM’s wife heads to United States, Brazil and Argentina
YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s spouse Anna Hakobyan, the Chairman of the Board of Trustees of the My Step and City of Smile charity foundations, will travel to the United States on a visit, where at the invitation of the State Department she will participate at the annual International Women of Courage awarding ceremony on March 4.
US First Lady Melania Trump is scheduled to deliver remarks at the event.
During the visit the Armenian PM’s wife will have a meeting with Assistant Administrator for USAID’s Bureau for Europe and Eurasia Brock Bierman, Hakobyan’s Office said.
On the same day, Anna Hakobyan will attend a concert at the Washington National Cathedral dedicated to the 100th anniversary of establishment of Armenian-American diplomatic relations.
On March 6th, Hakobyan will travel to Brazil. She will have a meeting with First Lady Michelle Bolsonaro in Brasilia. Later on the same day, Anna Hakobyan will meet Armenia’s Honorary Consul Hilda Burmaian in Sao Paulo.
On March 7, Anna Hakobyan will travel to Argentina and have a meeting with First Lady Fabiola Yáñez in Buenos Aires. Anna Hakobyan will return to Yerevan on the same day.