Անսպասելի ստուգայցեր զորամասեր. ռազմական ոստիկանությունն արձանագրել է մի շարք խախտումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հրամանով փետրվարի 7-ին անսպասելի ստուգայցեր է իրականացրել ԶՈՒ բազմաթիվ զորամասերում՝ ստուգելու զինվորական կարգապահության վիճակը, մասնավորապես՝ բացահայտելու մարտական պատրաստության դասընթացներին զինծառայողների մասնակցությունը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բացահայտվել են մի շարք խախտումներ։
Ռազմական ոստիկանության բաժիններ բերման են ենթարկվել դասընթացներից բացակայող մի խումբ զինծառայողներ, զինվորական կարգապահության վերահսկողության հարցում թերացած հրամանատարների վերաբերյալ կազմվել են արձանագրություններ, որոնց հիման վրա կանցկացվեն ծառայողական քննություններ։
Անսպասելի ստուգայցերը կրելու են շարունակական բնույթ, խախտումների հայտնաբերման դեպքում մեղավորները խստորեն պատժվելու են։

Неожиданные проверки в воинских частях: военная полиция зафиксировала ряд нарушений
По приказу министра обороны Армении Давида Тонояна военная полиция Армении 7 февраля провела внезапные проверки во многих воинских частях ВС, чтобы проверить воинскую дисциплину, в частности, выявить участие военнослужащих на курсах боевой подготовки. Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, в результате был выявлен ряд нарушений.
Военнослужащие, не присутствовавшие на курсах, были приведены в отделения военной полиции. Составлены протоколы, на основе которых будут проведены служебные расследования.
Нежданные рейды будут носить продолжительный характер, в случае выявления нарушений виновные будут строго наказаны.