ԱԳ նախարարն անհրաժեշտ է համարում ԼՂ հարցի կարգավորման բնականոն բանակցային գործընթացը շարունակելը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն անհրաժեշտ է համարում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման բնականոն գործընթացը շարունակելը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Մնացականյանն ասաց հունվարի 16-ին՝ լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ հաջորդ հանդիպման ժամկետներին:
«Բնականոն բանակցային գործընթացն անհրաժեշտ է շարունակել, անհրաժեշտ է միշտ ներգրավված լինել և աշխատել: Այդ տրամաբանության մեջ, երբ հանդիպման հետ կապված բոլոր մանրամասները կհամաձայնեցնենք, կհայտարարենք»,- ասաց Մնացականյանը:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին՝ Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ:

Глава МИД считает необходимым продолжить процесс мирного урегулирования конфликта НК
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян считает необходимым продолжить нормальный процесс мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Как сообщает Арменпресс, Мнацаканян сказал об этом 16 января в беседе с журналистами, коснувшись сроков проведения следующей встречи с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
«Нормальный переговорный процесс должен быть продолжен, необходимо всегда быть в процессе и работать. В этой логике, когда мы договоримся обо всех деталях встречи, мы объявим об этом», - сказал Мнацаканян.
Последняя встреча между министром иностранных дел Республики Армения Зограбом Мнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым состоялась 4 декабря 2019 года в рамках 26-й Министерской конференции ОБСЕ в Братиславе при посредничестве и участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.