Տավուշի մարզում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Տավուշի Բերքաբեր համայքի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում ադրբեջանական զինված ուժերի դիպուկահար կրակից վիրավորվել է ՀՀզինված ուժերի զինծառայող, շարքային Արթուր Սլավիկի Արզումանյանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր ժամը 12:25 մոտակայքում Տավուշի Բերքաբեր համայքի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում ադրբեջանական ԶՈւ-երի դիպուկահար կրակից վիրավորվել է ՀՀ ԶՈւ-երի զինծառայող, շարքային Արթուր Սլավիկի Արզումանյանը: Հետագա գործողությունների ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա»,- գրել է Հովհաննիսյանը:

YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. Soldier of the Armenian Armed Forces Artur Arzumanyan has been wounded by the Azerbaijani sniper fire in the military positions located in the direction of Berkaber community of Tavush province, Armenian defense ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
“Today, at around 12:25, soldier of the Armenian Armed Forces Artur Arzumanyan was wounded by the Azerbaijani sniper fire in the military positions located in the direction of Berkaber community of Tavush province. The whole responsibility for future actions falls on the Azerbaijani side”, he said.