Պուտինը եւ Էրդողանը բանակցություններ են վարել Ստամբուլում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստամբուլում կայացել են Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Թայիփ Էրդողանի բանակցությունները, որոնք տեւել են մեկուկես ժամից փոքր-ինչ ավելի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը,՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Երկու երկրների ղեկավարների հանդիպումն սկսվել Է տեղական ժամանակով մոտավորապես 13:30-ին եւ ավարտվել 15:00-ից փոքր-ինչ ուշ: Բանակցություններն անցկացվել են մամուլի համար փակ ռեժիմով:
Ավելի վաղ հաղորդվել Է, որ ՌԴ-ի եւ Թուրքիայի նախագահները մտադիր են քննարկել երկկողմ համագործակցության հարցերը, ինչպես նաեւ մերձավորարեւելյան տարածաշրջանի իրադրությունը, ներառյալ Սիրիայի եւ Լիբիայի իրադրությունը, Իրանի եւ ԱՄՆ-ի հարաբերությունների սրվելը:

В Стамбуле завершились переговоры Путина и Эрдогана
Переговоры президентов России и ТурцииВладимира ПутинаиТайипа Эрдоганав Стамбуле завершились, продлившись немногим более полутора часов, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Встреча лидеров началась около 13.30 по местному времени и завершилась чуть позже 15.00. Переговоры проходили в закрытом от прессы режиме.
Сообщалось, что президенты РФ и Турции намерены обсудить вопросы двустороннего сотрудничества, а также обстановку в ближневосточном регионе, включая ситуацию в Сирии и Ливии, обострение в отношениях Ирана и США.