Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ եւ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի հետ այցելել է մարտական հենակետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ տիկին Աննա Հակոբյանն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի եւ Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ այցելել է պետական սահմանի պահպանության տեղամաս ու մարտական դիրք: Նիկոլ Փաշինյանը նախ ծանոթացել է ԶՈւ-երի համակարգում կիրառվող արդիականացված հրամանատարաշտաբային տեխնիկական միջոցներին։
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Այնուհետև վարչապետը հանդիպել է մարտական դիրքում ծառայությունն անցկացնող զինվորների և հրամանատարների հետ, շրջայց կատարել մարտական հենակետում և ծանոթացել առաջնագծում առկա վիճակին, ծառայության անցկացման, ինչպես նաև զինվորների կենցաղային պայմաններին:
Նիկոլ Փաշինյանը խրախուսել է ծառայության ընթացքում անձնվիրությամբ և խիզախությամբ աչքի ընկած մի խումբ սպաների եւ զինվորների։ Վարչապետը եւ տիկին Հակոբյանը զինվորներին են հանձնել նվերներ եւ մաղթել բարի ու անվտանգ ծառայություն եւ առողջություն։
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է Հայոց բանակի բոլոր զինծառայողներին գալիք տոների կապակցությամբ, հղել բարեմաղթանքներ և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:
Վարչապետն այցելել էլ նաեւ ՊՆ N զորամաս, շրջայցի ընթացքում ծանոթացել ստեղծված պայմաններին, ինչպես նաեւ այստեղ նոր ներդրված սննդակարգին։ Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է ճաշարանով, հետաքրքրվել ճաշացանկով։ Այստեղ զինծառայողներն իրենց գոհունակությունն են հայտնել նոր սննդակարգից եւ ընդգծել, որ այն դրական առումով մեծապես տարբերվում է նախորդից։

Никол Пашинян с супругой и Католикосом Всех армян посетил боевой пост
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян в связи с Новым годом и Святым Рождеством вместе с Католикосом Всех армян Гарегином Вторым, министром обороны Давидом Тонояном и министром территориального управления и развития Суреном Папикяном посетили участок охраны государственной границы и боевые позиции. Никол Пашинян ознакомился с применяемыми в системе ВС модернизированными командно-штабными техническими средствами.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении. Затем премьер-министр встретился с солдатами и командирами, несущими службу на боевой позиции, обошел боевой опорный пункт и ознакомился с ситуацией на передовой, проведением службы, а также бытовыми условиями солдат.
Никол Пашинян похвалил офицеров и солдат, отличившихся в ходе службы своей самоотверженностью и мужеством. Премьер-министр и госпожа Акопян вручили солдатам подарки и пожелали им мирной и безопасной службы и здоровья.
Глава правительства поздравил всех военнослужащих армянской армии с наступающими праздниками, направил добрые пожелания и выразил благодарность за самоотверженную службу.
Премьер-министр посетил также N-скую воинскую часть МО, ознакомился с созданными условиями, а также с недавно внедренной здесь системой питания. Никол Пашинян обошел столовую, поинтересовался меню. Военнослужащие выразили удовлетворение новой системой питания и подчеркнули, что она сильно отличается от предыдущей.