Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ սահմանամերձ գյուղերի 800 երեխա Երևանում մասնակցել է միջոցառումների
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 26-ին սահմանամերձ գյուղերի, ինչպես նաև քաղցկեղ և հաշմանդամություն ունեցող 800 երեխաներ Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա են գտնվել «Ալլադին» ներկայացմանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, ներկայացումից հետո փոքրիկներն այցելել են Երևանում գործող ‹‹Մեգամոլ››, ‹‹Երևան մոլ››, ‹‹Գուդ թայմ››, ‹‹Նեպտուն›› ժամանացի տարբեր վայրեր: Փոքրիկներն այցելել են Հանրապետության հրապարակ, նկարվել գլխավոր տոնածառի մոտ։
Ամանորյա միջոցառումն իրականացվում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի պահուստային ֆոնդի աջակցությամբ։ Ծրագրի կազմակերպման համար տրամադրվել է 5 միլիոն դրամ։

По инициативе Анны Акопян 800 детей из приграничных сел участвовали в мероприятиях в Ереване
По инициативе супруги премьер-министра РА, председателя Совета попечителей благотворительных Фондов “Мой шаг” и “City of smile / Город улыбок” Анны Акопян 26 декабря 800 детей из приграничных сел, а также дети, больные онкологическими заболеваниями и имеющие инвалидность, в Национальном академическом театре им. Габриела Сундукяна смотрели спектакль “Алладин”.
Как сообщили «Арменпресс» в офисе Анны Акопян, после спектакля дети побывали в разных развлекательных местах, в “Мегамолле”, “Ереван молле”, в “Гуд тайме”, в “Нептуне”. Дети были и на площади Республики и фотографировались у главной елки страны.
Новогоднее мероприятие проводится при содействии резервного фонда аппарата премьер-министра РА. На организацию программы было выделено 5 млн драмов.