ՀՀ նախագահ Սարգսյանը հյուրընկալել է հնդիկ գործարարների և համալսարանականների
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 18-ին հյուրընկալել է Հնդկաստանի առևտրատնտեսական կազմակերպության նախագահ Ասիֆ Իքբալի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ոչ միայն գործարարներ, այլև Հնդկաստանի B.E.S.T. նորարարական համալսարանի ներկայացուցիչները:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան և մեր երկրի հետ համագործակցությունը զարգացնելու մտադրությունը:
Հնդկաստանի առևտրատնտեսական կազմակերպության նախագահն ասել է, որ ամռանը Դիլիջանում մասնակցել է Մտքերի հայկական գագաթնաժողովին, և հետևելով նախագահ Սարգսյանի հորդորին, որոշել է սերտացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Հյուրերը նախագահին տեղեկացրել են այցի և դրա շրջանակում նախատեսվող գործարար համաժողովի մասին: Նրանք նշել են, որ հատկապես հետաքրքրված են գյուղատնտեսության ոլորտում փոխգործակցությամբ, այդ թվում՝ նաև ոլորտում մասնագիտացող ուսանողների փոխանակման ծրագրերի իրականացմամբ, ինչպես նաեւ նախատեսում են քննարկել փոխգործակցության հնարավորությունները Տավուշի մարզի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել նրանց՝ վստահություն հայտնելով, որ հայ գործընկերների հետ համատեղ կկարողանան փոխշահավետ ծրագրեր իրականացնել: Նա նաև պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել համագործակցության զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին:

YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian held a meeting today with Indian Economic Trade Organization President Asif Iqbal and his delegation composed of businessmen, as well as executives of the B.E.S.T Innovation University of India.
The President welcomed the Indian delegation’s visit to Armenia and their intention to develop cooperation.
Iqbal said he participated in the Armenian Summit of Minds and decided to enhance cooperation with Armenia by following the president’s call.
The guests briefed the President about their visit and the upcoming business forum within its framework. They said that they are especially interested in partnership in agriculture sector, including in implementation of student exchange programs in the field. They said they are also planning to discuss partnership opportunities with the Tavush Province.
The Armenian President wished good luck and expressed conviction that they will be able to jointly conduct mutually beneficial programs with their Armenian partners. The President also expressed readiness to maximally support initiatives aimed at developing cooperation.