«Իմ քայլը հանուն Արագածոտնի մարզի» ներդրումային համաժողովը տեղի կունենա Սասունիկում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության և ՀՀ Արագածոտնի մարզպետարանի համատեղ նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 12-ին Արագածոտնի մարզի Սասունիկ համայնքում՝ «Արմենիա Վայն» գինու գործարանում տեղի կունենա «Իմ քայլը հանուն Արագածոտնի մարզի» ներդրումային համաժողովը և մարզի լավագույն արտադրանքի էքսպո ցուցադրությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ համաժողովին ներկա են լինելու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, կառավարության ներկայացուցիչներ, պետական այրեր, գործարարներ, օտարերկրյա ներդրողներ և այլ հյուրեր:
Համաժողովի ընթացքում կներկայացվեն շուրջ 30 գործարար ծրագրեր, մարզի աշխատանքային միջավայրը, զարգացման հեռանկարները, գերակա ուղղությունները և տարբեր ոլորտներում առկա ներուժը:
Միջոցառման նպատակն է քննարկումների և փորձի փոխանակման միջոցով աջակցել մարզում իրականացվող ներդրումային ծրագրերին, ստեղծել նոր գործարար կապեր, բացահայտել բիզնես ոլորտում առկա խնդիրներն ու մշակել դրանց լուծման մեխանիզմները:

My Step for Aragatsotn Province investment forum to take place on October 12
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. My Step for Aragatsotn Province investment forum will take place on October 12 in the Armenia Wine factory located in the village of Sasunik by the joint initiative of the ministry of territorial administration and infrastructures and the Aragatsotn Governorate.
An expo displaying the best production of the province will also take place.
The forum will be attended by Prime Minister Nikol Pashinyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructures Suren Papikuan, government representatives, officials, businessmen, foreign investors and other guests.
Nearly 30 business programs, the working atmosphere of the province, its development prospects, priority directions and potential will be introduced during the forum.
The forum aims at assisting the investment programs being implemented in the province, establishing new business ties, revealing the problems in the business sector and developing their solution mechanisms.