Ալեքսիս Օհանյանը ցանկանում է զարգացնել իր հայերենը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գործարար, «Reddit» կայքի և «Initialized Capital» վենչուրային ընկերության համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը կարծում է, որ պետք է աշխատի իր հայերենը զարգացնելու ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Օհանյանն այս մասին խոսեց Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովի շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում:
«Իմ գիրքը թարգմանվել է հայերեն, և ես կարիք ունեմ զարգացնելու իմ հայերենը»,-ասաց Օհանյանն ու լրագրողներին հայերեն շնորհակալություն հայտնեց:
Անդրադառնալով համաժողովին՝ Օհանյանը նշեց. «Հիանալի է համաշխարհային լսարան ունենալ այստեղ՝ Հայաստանում, Երևանում, սա հուզիչ պահ է»:
Նա ուրախությամբ նկատեց, որ հայերը սիրում են շախմատը, յուրաքանչյուր տարիքի աշակերտ սովորում է այն: Օհանյանը կարծում է, որ դա հիանալի հիմք է՝ ծրագրավորման մեջ հմտանալու համար:
Օհանյանի կարծիքով՝ Հայաստանը փոքր երկիր է, որը շատ հրաշալի մտքեր ունի. նա դա համարեց ամենալավ տարբերակներից մեկը՝ տնտեսությունը զարգացնելու համար:

Алексис Оганян хочет развить свой армянский язык
Бизнесмен, соучредитель сайта Reddit и венчурной компании Initialized Capital Алексис Оганян считает, что он должен работать над развитием своего армянского языка. Как сообщает «Арменпресс», Оганян говорил об этом в беседе с журналистами на Всемирной конференции по информационным технологиям.
«Моя книга переведена на армянский язык, и мне нужно развивать свой армянский язык», - сказал Оганян и поблагодарил журналистов на армянском языке.
Касаясь конференции, Оганян отметил: «Здорово иметь мировую аудиторию здесь, в Армении, в Ереване, это волнующий момент».
Он с радостью отметил, что армяне любят шахматы, и ученики всех возрастов учатся играть. Оганян считает, что это отличная база для навыков программирования.
По словам Оганяна, Армения - маленькая страна с множеством замечательных идей. По его мнению, это один из лучших способов развития экономики.