Գյումրու «Սև բերդում» տեղի կունենա Կոմիտաս Վարդապետի հոբելյանին նվիրված գալա համերգ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոմիտաս Վարդապետի ծննդյան 150-ամյակի հոբելյանական տարվա շրջանակում իրականացվող բազմաթիվ միջոցառումների առանցքում՝ սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 17:00-ին, Գյումրու «Սև բերդում» տեղի կունենա Վարդապետի հոբելյանին նվիրված գալա համերգ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից, հոբելյանական համերգի ընթացքում կներկայացվի Կոմիտասի արվեստը՝ նրա թողած ժառանգությունը:
Գալա համերգին մասնակցում են՝ Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը /գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` ՀՀ վաստակավոր արտիստ Վահան Մարտիրոսյան/, Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը /գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր` ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռոբերտ Մլքեյան/, Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի մեներգչուհի՝ Սոֆյա Սայադյանը, Հայ հոգևոր երաժշտության կենտրոնի «Գեղարդ» երգեցիկ խումբը /գեղարվեստական ղեկավար ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Մհեր Նավոյան, խմբավար՝ Անահիտ Պապայան/, «Տիրամայր Հայաստանի» երգչախումբը /գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր` ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռոբերտ Մլքեյան/, Կոմիտասի անվան ազգային քառյակ /տնօրեն՝ Սամվել Մեսրոպյան/, ՀՀ վաստակավոր արտիստներ Ինգա և Անուշ Արշակյաններ, երգիչ և կոմպոզիտոր՝ Վահան Արծրունին, Նորայր Քարտաշյանը և «Մենուա» նվագախումբը:
Համերգի ընթացքին կարող եք հետևել օնլայն տարբերակով՝ VR Ticket բջջային հավելվածի միջոցով:
Անհրաժեշտ է ներբեռնել հավելվածը, գրանցվել, ընտրել նախընտրած իրադարձությունը և միանալ օնլայն դիտմանը:

В Черной крепости в Гюмри состоится гала-концерт, посвященный юбилею Вардапета Комитаса
В центре многочисленных мероприятий, проводимых в рамках юбилейного года 150-летия Вардапета Комитаса, 28 сентября в 17: 00 в гюмрийской Черной крепости состоится гала-концерт, посвященный юбилею Вардапета.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МОНКС РА, в ходе юбилейного концерта будет представлено искусство Комитаса - оставленное им наследие.
В гала-концерте примут участие Государственный камерный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер - заслуженный артист РА Ваан Мартиросян), Государственный камерный хор Армении (художественный руководитель и дирижер - заслуженный деятель искусств РА Роберт Млкеян), солистка Государственного камерного хора Армении Софья Саядян, вокальная группа “Гегард” Центра армянской духовной музыки (художественный руководитель -заслуженный деятель искусств РА Мгер Навоян, хормейстер - Анаит Папаян/, Хор “Тирамайр Айастани” (художественный руководитель и дирижер - заслуженный деятель искусств РА Роберт Млкеян), Национальный квартет им. Комитаса (директор - Самвел Месропян), заслуженные артисты РА Инга и Ануш Аршакяны, певец и композитор - Ваан Арцруни, Норайр Карташян и оркестр “Менуа”.
Концерт можно смотреть в онлайн-версии с помощью мобильного приложения VR Ticket.
Необходимо скачать приложение, зарегистрироваться, выбрать предпочтительное событие и присоединиться к онлайн-просмотру.