Վարչապետն առաջին անգամ կհանձնի «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության 28-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում առաջին անգամ ՀՀ վարչապետի կողմից կհանձնվի «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` սեպտեմբերի 18-ին կառավարությունում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ մրցանակը կհանձնվի այն մարդկանցից մեկին, որն իր ուժերով ստեղծել է սեփական բիզնես և իր ապագան կապել Հայաստանի հետ:
«Այս տարի առաջին անգամ սեպտեմբերի 21-ին կանցկացվի մրցանակաբաշխություն «Մեր ժամանակների հերոսը» խորագրով, որին կմասնակցեն մարդիկ, ովքեր փոխում են իրենց կամ շրջապատի կյանքը, սեփական ուժերով բիզնես են ստեղծում և ապագան կապում Հայաստանի հետ: Առաջին մրցանակաբաշխության մասնակիցները կլինեն վերջին մեկ տարվա ընթացքում «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդման հերոսները: Միջոցառման ընթացքում պաշտոնյաներն ու հյուրերը հերոսներին կհանձնեն մրցանակներ, իսկ գլխավոր մրցանակը կսահմանվի վարչապետի մրցանակը»,- ասաց Աղաջանյանը:
Աղաջանյանի խոսքով` նման միջոցառմամբ Անկախության օրը պետությունը ցույց է տալիս, որ մեծարում է քաղաքացուն և աշխատանքը:
Հաղթողին տրվելիք արձանիկի ներքևի հատվածում գրված է «Մեր ժամանակների հերոսը», իսկ վերևի մասում «Եվ այդ մեկ մարդը դու ես» գրության տակ հայելի է, որտեղ մրցանակակիրը կտեսնի իրեն:

Премьер-министр Армении впервые вручит премию “Герой нашего времени”
В рамках мероприятий, посвященных 28-летию Республики Армения, премьер-министр Армении впервые вручит премию “Герой нашего времени”.
Как передает Арменпресс, в ходе пресс-конференции 18 сентября руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян отметил, что премия будет вручена одному из тех людей, кто своими силами создал собственный бизнес и связал свое будущее с Арменией.
“В этом году впервые, 21 сентября состоится церемония награждения премией “Герой нашего времени”, в которой будут номинированы люди, меняющие свою жизнь или жизнь окружающих, собственными силами создающие бизнес и связывающие свое будущее с Арменией. номинантами первой премии станут герои передачи “Герой нашего времени” за последний год. В ходе мероприятия официальные лица и гости вручат героям премии, а главная премия будет учреждена как премия премьер-министра”, - сказал Агаджанян.
По словам Агаджаняна, подобным мероприятием в День независимости государство показывает, что оно уважает гражданина и его работу.
В нижней части статуэтки, предназначенной победителю, написано “Герой нашего времени”, а в верхней части под надписью “И этот человек - это ты” - зеркало, в котором победитель увидит себя.