Վարչապետն առաջին անգամ կհանձնի «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության 28-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում առաջին անգամ ՀՀ վարչապետի կողմից կհանձնվի «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` սեպտեմբերի 18-ին կառավարությունում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ մրցանակը կհանձնվի այն մարդկանցից մեկին, որն իր ուժերով ստեղծել է սեփական բիզնես և իր ապագան կապել Հայաստանի հետ:
«Այս տարի առաջին անգամ սեպտեմբերի 21-ին կանցկացվի մրցանակաբաշխություն «Մեր ժամանակների հերոսը» խորագրով, որին կմասնակցեն մարդիկ, ովքեր փոխում են իրենց կամ շրջապատի կյանքը, սեփական ուժերով բիզնես են ստեղծում և ապագան կապում Հայաստանի հետ: Առաջին մրցանակաբաշխության մասնակիցները կլինեն վերջին մեկ տարվա ընթացքում «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդման հերոսները: Միջոցառման ընթացքում պաշտոնյաներն ու հյուրերը հերոսներին կհանձնեն մրցանակներ, իսկ գլխավոր մրցանակը կսահմանվի վարչապետի մրցանակը»,- ասաց Աղաջանյանը:
Աղաջանյանի խոսքով` նման միջոցառմամբ Անկախության օրը պետությունը ցույց է տալիս, որ մեծարում է քաղաքացուն և աշխատանքը:
Հաղթողին տրվելիք արձանիկի ներքևի հատվածում գրված է «Մեր ժամանակների հերոսը», իսկ վերևի մասում «Եվ այդ մեկ մարդը դու ես» գրության տակ հայելի է, որտեղ մրցանակակիրը կտեսնի իրեն:

PM to hand over Hero Of Our Times prize for the first time on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 18, ARMENPRESS. The Armenian Prime Minister will hand for the first time the Hero Of Our Times prize within the frames of the celebrations dedicated to 28th anniversary of the Republic of Armenia.
Chief of the PM’s staff Eduard Aghajanyan told reporters during today’s press conference that the award will be handed over to a person who established his own business and linked his future with Armenia.
“This year for the first time the award titled the Hero Of Our Times will be held on September 21 which will be attended by people who change their life or that of the others, run a business on their own and link their future with Armenia. The participants of the first award ceremony will be the heroes of the Hero Of Our Times program in the past one year. During the event the officials and guests will hand over prizes to the heroes, but the main prize will be the prize of the PM”, he said.
Aghajanyan added that with such an event on the Independence Day the state shows that it praises its citizens and his/her work.