Բահամներում «Դորիան» փոթորկի զոհերի թիվը հասել Է 20-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բահամյան կղզիների իշխանությունները պարզել են, որ առնվազն 20 մարդ Է զոհվել «Դորիան» փոթորկի պատճառով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Miami Herald թերթը:
Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, տեղեկատվությունը հաստատել Է կղզի-պետության առողջապահության նախարար Դուեյն Սանձը: Նա նաեւ The Washington Post թերթին հայտնել Է, որ 17 մարդ զոհվել Է Աբակո կղզում, երեքը՝ Մեծ Բահամա կղզում: Որոնողական գործողությունները դեռեւս շարունակվում են: Պաշտոնական անձինք կարծում են, որ զոհերի թիվը, ամենայն հավանականությամբ, կաճի:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ «Դորիան» փոթորկի պատճառով Բահամյան կղզիներում վնասվել կամ ավերվել Է մոտավորապես 13 հազար շինություն: Հեղեղվել են ընդարձակ տարածքներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число погибших на Багамах из-за урагана "Дориан" достигло 20 человек
Власти Багамских островов установили, что не менее 20 человек погибли на архипелаге из-за урагана "Дориан". Как передает Арменпресс, об этом сообщила в среду американская газета The Miami Herald.
Как отмечает издание, информацию подтвердил министр здравоохранения островного государства Дуэйн Сандз. Он также сообщил газете The Washington Post, что 17 человек погибли на островах Абако, трое - на острове Большой Багама. Поисковые операции все еще продолжаются. Официальные лица считают, что, вероятнее всего, число жертв возрастет.
Согласно последним данным, из-за урагана "Дориан" на Багамских островах около 13 тыс. строений повреждены или разрушены. Были затоплены обширные территории.