Disney-ը կվերանկարահանի «Տանը՝ մենակ» եւ «Գիշերը թանգարանում» ֆիլմերը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Disney ընկերությունը որոշել Է նկարահանել «Տանը՝ մենակ» եւ «Գիշերը թանգարանում» ֆիլմերի ռեմեյքները: Ինչպես հայտնել Է The Hollywood Reporter պորտալը, Disney-ի գլխավոր տնօրեն Բոբ Այգերը պատմել Է, որ վերագործարկումը նաեւ կվերաբերի «Թուլակամի օրագիրը» եւ «Մեծածախով Էժան Է» ֆիլմերին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք մտադիր ենք ակտիվորեն աշխատել Fox-ի ստեղծագործությունների ժողովածուով՝ մեր հարթակները համալրելու համար»,- հեռախոսով ասել Է Այգերը լրագրողներին: Ինչպես նշել Է հրատարակությունը, ֆիլմերը մատչելի կլինեն Disney+-ի առայժմ չգործարկված սթրիմինգային հարթակում: Ներկայում պարզ չԷ, թե կինոնկարներն ինչ տեսքով կհայտնվեն Էկրանին, որպես լիամետրաժ ֆիլմեր, թե հեռուստասերիալներ: Disney+ հարթակի գործարկումը պլանավորված Է նոյեմբերի 12-ին: Ամսական բաժանորդագրությունն օգտատերերի վրա կնստի 7 դոլար: Ավելի վաղ Disney ընկերությունը ձեռք Է բերել 20th Century Fox կինո- եւ հեռուստաստուդիան, ինչպես նաեւ մի քանի հանրաճանաչ կինոպատումների, այդ թվում՝ «Իքս մարդիկ», «Ավատար» եւ «Սիմփսոները» ֆիլմերի իրավունքը, ինչպես նաեւ Fox հեռուստացանցի մի շարք կաբելային ալիքներ, ներառյալ National Geographic-ը, եւ բաժին Hulu ստրիմինգային ծառայությունում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Disney переснимет "Один дома" и "Ночь в музее"
Компания Disney решила снять ремейки на фильмы "Один дома" и "Ночь в музее". Как сообщает портал The Hollywood Reporter, генеральный директор Disney Боб Айгер рассказал, что перезапуск также коснется фильмов "Дневник слабака" и "Оптом дешевле".
"Мы намерены активно работать с собранием произведений Fox для наполнения наших платформ", - сказал Айгер по телефону журналистам.
Как отмечает издание, фильмы будут доступны на пока еще не запущенной стриминговой платформе компании Disney+.
В настоящее время неясно, в каком виде картины появятся на экране, в качестве полнометражных фильмов или телесериалов, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Запуск платформы Disney+ запланирован на 12 ноября. Ежемесячная подписка обойдется пользователям в $7.
Ранее компания Disney приобрела кино- и телестудию 20th Century Fox, а также права на несколько популярных франшиз, в том числе "Люди-Икс", "Аватар" и "Симпсоны", а также ряд кабельных каналов телесети Fox, включая National Geographic, и долю в стриминговом сервисе Hulu.