Գեղարքունիքի բազկամարտիկները չորս մեդալ են նվաճել Ստեփանակերտում ընթացող Համահայկական խաղերում
ԳԱՎԱՌ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի թիմերի մարզիկներն արդեն առաջին մեդալներն են նվաճել Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ընթացող Համահայկական խաղերում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գեղարքունիքի մարզպետարանի ԿՄՍ վարչության մշակույթի եւ սպորտի բաժնի վարիչ Գեղամ Չարվադարյանը, բազկամարտի ձախ ձեռքի մրցումներում գեղարքունիքցի բազկամարտիկները երեկ նվաճել են երեք արծաթե եւ մեկ բրոնզե մեդալ: «Մարտունու մարզադպրոցի սան, վերինգետաշենցի Ազատ Սրապյանը մինչեւ 70 կիլոգրամ , Վարդենիսի մարզադպրոցի սան Վարդան Խաչատրյանը մինչեւ 90 կիլոգրամ եւ զոլաքարցի Ջանիբեկ Ղազարյանը 90 ու ավել կիլոգրամ քաշային կարգերում նվաճել են արծաթե մեդալներ, իսկ վերինգետաշենցի Էսմիրա Բեյբությանը բավարարվել է բրոնզե մեդալով: Նույն մարզիկներն աջ ձեռքի մրցումներում դուրս են եկել եզրափակիչ եւ պայքարում են առաջին եւ երկրորդ տեղերի համար: Այնպես որ, մենք այսօր նոր մեդալների ակնկալիք ունենք: Երեկ մրցաշարը հաղթանակով են սկսել նաեւ Գեղարքունիքի վոլեյբոլի թիմը եւ մեր չորս շախմատիստները»,-տեղեկացրեց Գեղամ Չարվադարյանը:

Армрестлинг Гегаркуника завоевал четыре медали на проходящих в Степанакерте Панармянских играх
Спортсмены команд Гегаркуникской области на проходящих в столице Республики Арцах Степанакерте Панармянских играх уже завоевали первые медали. Как сообщил Арменпресс начальник отдела культуры и спорта управления по делам молодежи Гегаркуникской области Гегам Чарвадарян, в соревнованиях по армрестлингу левой рукой спортсмены из Гегаркуника вчера завоевали три серебряные и одну бронзовую медали.
“Воспитанник спортшколы Мартуни Азат Срапян из Верин Геташена до 70 кг, воспитанник спортшколы Вардениса Вардан Хачатрян до 90 кг и золакарец Джанибек Казарян в весовых категориях 90 и более кг завоевали серебряные медали, а Эсмира Бейбутян из Верин Геташена бронзовую медаль. Те же спортсмены в соревнованиях правой рукой вышли в финал и борются за первое и второе места. Так что сегодня мы ожидаем новые медали. Вчера турнир с победы начали также команда по волейболу Гегаркуника и четверо наших шахматистов”, - сообщил Гегам Чарвадарян.