Վարդենիս համայնքում հայտնի են «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթ» սեղանի թենիսի սիրողական մրցաշարի համայնքային փուլի հաղթողները
Վարդենիս համայնքում հայտնի են  «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթ» սեղանի թենիսի սիրողական մրցաշարի համայնքային փուլի հաղթողները
2025 թվականի մարտի 26-ին Վարդենիսի Մհեր Մկրտչյանի անվան մշակույթի պալատի ճեմասրահում մեկնարկել է  «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթ» սեղանի թենիսի սիրողական մրցաշարի համայնքային փուլը։
Մրցաշարի ընթացքին հետևել են  Վարդենիսի համայնքապետարանի ներկայացուցիչներ, Վարդենիսի Ռ․ Եսայանի անվան քաղաքային մարզադպրոցի աշխատակազմը, մարզիչներ։
Պայքարի մեջ են մտել  1-ին տարիքային խմբի՝ 5-9-րդ դասարանների աշակերտներից կազմված դպրոցական հավաքական թիմերը և 2-րդ տարիքային խմբի՝ 10-12-րդ դասարանների աշակերտներից կազմված դպրոցական հավաքական թիմերը։
1-ին տարիքային խմբի՝ 5-9-րդ դասարաններում սովորող դպրոցականների մրցապայքարում 1-ին տեղը գրավել է Շատջրեքի միջնակարգ դպրոցի թիմը։ Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Վանևանի միջնակարգ դպրոցի, երրորդ տեղը՝ Ծովակի միջնակարգ դպրոցի թիմը։
Երկրորդ տարիքային խմբում՝ 10-12-րդ դասարաններում սովորող դպրոցականների մրցապայքարում առաջին տեղը գրավել է  Շատջրեքի միջնակարգ դպրոցի թիմը։ Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Վանևանի միջնակարգ դպրոցի, երրորդ տեղը՝ Կարճաղբյուրի միջնակարգ դպրոցի թիմը։
Համայնքային փուլում յուրաքանչյուր տարիքային խմբում 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղեր գրաված դպրոցական թիմերը կմասնակցեն մրցաշարի մարզային փուլի մրցումներին։