Դեսպան Փոլադյանը հանդիպում է՝ ունեցել Իրաքի պլանավորման նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Փոլադյանը հուլիսի 11-ին  հանդիպել է Իրաքի պլանավորման նախարար Նուրի Սաբահ Համիդ Աբթան ալ-Դուլեյմիի հետ (Dr. Nouri Sabah Hameed Abtan al-Dulaimi)։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կողմերը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, մասնավորապես, ընդգծվելով երկկողմ ներդրումներ իրականացնելու կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է Իրաքի պլանավորման նախարարության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում հանդես եկող հայկական ընկերությունների համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը։

Посол Поладян встретился с министром планирования Ирака
Посол Армении в Ираке Грачья Поладян 11 июля встретился с министром планирования Ирака Нури Сабах Хамидом Абтаном Аль-Дулейми (Dr. Nouri Sabah Hameed Abtan al-Dulaimi).
Как сообщили «Арменпресс» в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны, подчеркнув важность осуществления двусторонних инвестиций обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес.
В ходе встречи стороны подчеркнули необходимость расширения сотрудничества между Министерством планирования Ирака и армянскими компаниями, действующими в сфере высоких технологий.