Հայաստանի, Հունաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարները ամփոփել են եռակողմ հանդիպման արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի, Հունաստանի և Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարարները ամփոփել են առաջին եռակողմ հանդիպման արդյունքները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունիսի 4-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, Հունաստանի Արտաքին գործերի նախարար Գեորգի Կատրուգալոսը և Կիպրոսի Արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Քրիստոդուլիդիսը ամփոփում են առաջին եռակողմ հանդիպման արդյունքները»,- գրել է Նաղդալյանը, մեջբերելով ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի խոսքը. «Սա շատ կարևոր հարթակ է մեր ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ամրապնդման համար: Մեր նպատակներն են խաղաղությունը, կայունությունն ու բարգավաճումը»:
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Կիպրոս կատարած այցի ընթացքում մի շարք բարձրաստիճան հանդիպումներ է ունեցել:

Главы МИД Армении, Греции и Кипра подвели итоги трехсторонней встречи
Министры иностранных дел Армении, Греции и Кипра подвели итоги первой трехсторонней встречи. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Армении, Анна Нагдалян.
“Министр иностранных дел Армении, Зограб Мнацаканян, министр иностранных дел Греции, Георгий Катругалос и министр иностранных дел Кипра, Никос Христодулидис подводят итоги первой трехсторонней встречи”, - написала Нагдалян, цитируя слова министра иностранных дел Армении, Зограба Мнацаканяна: “Это очень важная платформа для укрепления отношений между нашими народами. Наши цели - мир, стабильность и процветание”.
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян в ходе визита на Кипр провел ряд встреч на высоком уровне.