Սահակաշվիլին Զելենսկու հաղթանակի դեպքում կվերադառնա Ուկրաինա, բայց որեւիցե պաշտոն չի զբաղեցնի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին վստահ Է Վլադիմիր Զելենսկու հաղթանակին Ուկրաինայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլում եւ ցանկանում Է վերադառնալ այդ երկիր ու վերականգնել Ուկրաինայի քաղաքացիությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Փաստորեն Ուկրաինայում հեղափոխություն տեղի ունեցավ: Առանց որեւիցե կասկածի, երկրորդ փուլում կհաղթի Վլադիմիր Զելենսկին»,- հայտարարել Է Սահակաշվիլին «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում:
Նա հայտնել Է, որ ընտրություններում Զելենսկու հաղթանակի դեպքում մտադիր Է վերադառնալ Ուկրաինա: «Ես պաշտում են Ուկրաինան, անպայման կվերադառնամ եւ կվերականգնեմ Ուկրաինայի քաղաքացիությունը»,- ասել Է Սահակաշվիլին:
Նրա խոսքով՝ ինքը մտադիր չԷ որեւիցե պաշտոն զբաղեցնել Ուկրաինայում, նույնիսկ վարչապետի պաշտոնը, եթե իրեն դա առաջարկեն, բայց պատրաստ Է «լուրջ օգնություն» ցույց տալ:

Саакашвили заявил, что вернется на Украину в случае победы Зеленского на выборах
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили уверен в победе Владимира Зеленского во втором туре выборов президента Украины и хочет вернуться в эту страну и восстановить украинское гражданство.
"Фактически на Украине произошла революция. Без всякого сомнения, во втором туре победитВладимир Зеленский", - заявил Саакашвили в интервью телекомпании "Рустави 2".
Он сообщил, что в случае победы на Зеленского выборах намеренвернуться на Украину. "Я обожаю Украину, обязательно вернусь и восстановлю украинское гражданство", - сказал Саакашвили,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
По его словам, он не намерен занимать на Украине какие-либо должности, даже пост премьер-министра, если ему это предложат, но готов оказать "серьезную помощь".