Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը պայմանավորվել են առաջիկայում շարունակել հանդիպումները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 5-ին Միլանում, ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի շրջանակներում, Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպման արդյունքներով կողմերը պայմանավորվել են առաջիկայում շարունակել հանդիպումները՝ պահպանելով ձևավորված դինամիկան։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտենցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների թվով երրորդ հանդիպումը ևս միտված էր առավել հանգամանալից ծանոթանալու խաղաղության գործընթացի վերաբերյալ միմյանց դիրքորոշումներին ու մոտեցումներին։ Այս առումով ծավալվեց մտքերի օգտակար փոխանակություն»,- նշված է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրությունում։
Հանդիպմանը նախորդել էր Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:

Armenia’s acting foreign minister, Azerbaijani FM agree to continue meetings in future
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. Armenia’s acting foreign minister Zohrab Mnatsakanyan and foreign minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov agreed to continue the meetings in the future by keeping the existing dynamics based on the results of their December 5 meeting in Milan within the frames of the OSCE ministerial council, Armenia’s foreign ministry told Armenpress.
“The third meeting of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan aimed at more thoroughly getting acquainted with each other’s positions and approaches on the peace process. And in this regard the sides carried out useful exchange of views”, the ministry said in a statement.
Before the meeting acting FM Mnatsakanyan met with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov of the Russian Federation, Stephane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.