Disney-ը հրապարակել Է «Առյուծ արքան» ֆիլմի թիզերը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Walt Disney Studios կինոստուդիան հրապարակել Է «Առյուծ արքան» կինոֆիլմի թիզերը, որը կդառնա 1994 թվականի մուլտֆիլմի ռեմեյքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մեկուկեսրոպեանոց տեսահոլովակը, որը նոյեմբերի 21-ին զետեղվել Է YouTube տեսահոսթինգում ստուդիայի ալիքում, երեք ժամվա ընթացքում դիտել Է գրեթե 700 հազար մարդ:
«Ռեժիսոր Ջոն Ֆավրոյի՝ ամբողջովին նորացված «Առյուծ արքան» հանդիսատեսին տեղափոխում Է աֆրիկյան սավաննա, որտեղ ապագա արքան պետք Է հաղթահարի դավաճանությունն ու ողբերգությունը, որպեսզի իր օրինական տեղն ստանա Հպարտության ժայռի վրա»,-ասված Է ստուդիայի՝ հրապարակմանը կից մեկնաբանության մեջ: Նշվում Է, որ կինոժապավենը վարձույթ կմտնի 2019 թվականի հուլիսի 19-ին: Թիզերում ցուցադրված Է, թե սավաննայի բնակիչներն ինչպես են ողջունում գազանների ապագա արքային. կենդանիները հավաքվել են ժայռի շուրջ, որի վրա Ռաֆիքի կապիկը ձեռքին պահում Է Սիմբու նորածին կորյունին՝ կինոնկարի գլխավոր հերոսին: Գործողությունը տեղի Է ունենում Circle of Life («Կյանքի շրջան») սաունդթրեքի ֆոնին, որը հնչել Է 1994 թվականի «Առյուծ արքա» մուլտֆիլմում:
Նոր ֆիլմի ռեժիսորը, որը թողարկվելու Է 2019 թվականի ամռանը, Ջոն Ֆավրոն Է: Հնչունավորմանը մասնակցել են Դոնալդ Գլովերը, Սեթ Ռոգենը, Չիվեթել Էջիոֆորը, Բիլի Այքները, Ջոն Օլիվերը, Քիգեն-Մայքլ Քին, Բեյոնսեն եւ ուրիշներ: Իր դերին Է վերադարձել Ջեյմս Էռլ Ջոնսը: Ռեմեյքի սաունդթրեքի, ինչպես նաեւ դասական մուլտֆիլմի վրա աշխատել Է Էլթոն Ջոնը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Disney опубликовала тизер фильма "Король лев"
Киностудия Walt Disney Studios опубликовала тизер кинофильма "Король лев" (Lion King), который станет римейком мультфильма 1994 года, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Полутораминутный видеоролик, размещенный в среду на канале студии в видеохостинге YouTube, за три часа посмотрели почти 700 тыс. человек.
"Полностью обновленный "Король лев" режиссера Джона Фавро переместит [зрителя] в африканскую саванну, где будущий король должен преодолеть предательство и трагедию, чтобы получить свое законное место на Скале гордости", - говорится в комментарии студии к публикации. Отмечается, что в прокат кинолента выйдет 19 июля 2019 года.
В тизере показана сцена приветствия обитателями саванны будущего царя зверей: животные собрались вокруг скалы, на которой обезьяна Рафики держит на руках новорожденного львенка Симбу - главного героя картины. Действие происходит на фоне саундтрека Circle of Life ("Круг жизни"), прозвучавшего в мультфильме "Король лев" 1994 года.
Режиссер нового мультфильма, который выйдет летом 2019 года, — Джон Фавро. В озвучке принимали участие Дональд Гловер, Сет Роген, Чиветель Эджиофор, Билли Айкнер, Джон Оливер, Кигэн-Майкл Ки, Бейонсе и другие. К своей роли вернулся Джеймс Эрл Джонс. Над саундтреком ремейка, как и классического мультфильма, работал Элтон Джон.