Թրամփը դեմոկրատներին շնորհավորեց Ներկայացուցիչների պալատի ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեմոկրատներին շնորհավորել Է Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի միջանկյալ ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ՝ զանգահարելով ստորին պալատում Դեմոկրատական կուսակցության խմբակցության ղեկավար Նենսի Փելոսիին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, տեղական ժամանակով նոյեմբերի 6-ի երեկոյան Twitter-ի իր Էջում գրել Է Փելոսիի օգնական Դրյու Հեմմիլը:
«Նախագահ Թրամփը Փելոսիին զանգահարել Է 23:45-ին՝ շնորհավորելու Ներկայացուցիչների պալատում մեծամասնություն նվաճելու կապակցությամբ,- նշել Է Հեմմիլը:- Նա երախտագիտություն Է հայտնել դեմոկրատների առաջնորդին երկու կուսակցությունների համագործակցության նրա կոչի համար, որը նա արել Է հաղթանակի առթիվ իր հայտարարության մեջ», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

President Trump congratulates Democrats on winning election to House of Representatives
YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. US President Donald Trump has congratulated the Democrats on their victory in the midterm elections to the House of Representatives, calling Democratic Leader of the lower chamber of the US Congress Nancy Pelosi, her spokesman Drew Hammill tweeted, TASS reports.
“President Trump called Leader Pelosi at 11:45 p.m. this evening to extend his congratulations on winning a Democratic House Majority. He acknowledged the Leader’s call for bipartisanship in her victory remarks”, Drew Hammill said.