Սեւանցի Դավիթ Թորոսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել թաեքվոնդոյի միջազգային մրցաշարում
ԳԱՎԱՌ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեւան քաղաքը ցնծություն է ապրում Ն. Դագարյանի անվան մարզադպրոցի սան Դավիթ Թորոսյանի հաղթանակից, որը նա գրանցել է թաեքվոնդոյի Սոչիում կայացած միջազգային մրցաշարում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Սեւանի քաղաքապետի խորհրդական Արմինե Ղուկասյանը, Դավթի մարզիչը նրա հայրն է` Խաչիկ Թորոսյանը, ում շնորհիվ թաեքվոնդո մարզաձեւը Սեւան քաղաքում դարձել է պահանջված:
«Սոչիում ընթացող «Սեւ ծովի Գավաթ-2018» միջազգային մրցաշարի վերջին օրը թաեքվանդոյի Հայաստանի հավաքականի անդամ Դավիթ Թորոսյանը նվաճեց ոսկե մեդալ։ Հայաստանի հավաքականը, մարզիչ Սամսոն Գրիգորյանի ղեկավարությամբ, նվաճելով 4 ոսկե եւ 4 բրոնզե մեդալ, թիմային հաշվարկով գրավել է 3-րդ տեղը: Սեւան քաղաքի բնակչությունը, համայնքապետարանը անհամբեր սպասում են չեմպիոնի վերադարձին, որպեսզի շուքով դիմավորեն ու մեծարեն նրան: Չեմպիոնին կընդունի եւ կշնորհավորի Սեւանի քաղաքապետ Սարգիս Մուրադյանը»,-նշեց Արմինե Ղուկասյանը: