Մի շարք երկրներից շուրջ 200 ըմբիշ Երևանում մասնակցել է միջազգային հուշամրցաշարի
Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ կայացել է ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատող Լյովա Վարդանյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Երևանի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրությունից, Երևանի «Միկա» մարզադահլիճում մրցաշարին մասնակցել են Իտալիայից, Ֆրանսիայից, Իրանից, Բելառուսից, Մոլդովայից, Հնդկաստանից, Ղրղզստանից, Ղազախստանից, Վրաստանից, Կաբո Վերդեից և Հայաստանից շուրջ 200 ըմբիշ։
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը ներկա է գտնվել մրցաշարի բացմանն ու ներկայացրել քաղաքային իշխանության որդեգրած սկզբունքը, այն է՝ նպաստել սպորտի զարգացմանը:

При сотрудничестве мэрии Еревана, Федерации борьбы Армении, Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения в Ереване состоялся Международный мемориальный турнир по вольной борьбе им. заслуженного тренера, заслуженного деятеля физической культуры и спорта Республики Армения Левы Варданяна.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение мэрии, в турнире, прошедшем в спортивном зале “Мика”, приняли участие около 200 борцов из Италии, Франции, Ирана, Беларуси, Молдовы, Индии, Кыргызстана, Казахстана, Грузии, Кабо-Верде и Армении.
На открытии турнира присутствовал первый вице-мэр Еревана Армен Памбухчян, который подчеркнул стремление городской власти содействовать развитию спорта.