Քաղաքագետի գնահատմամբ՝ Հայաստանի ներկայիս իշխանություններն աննախադեպ լեգիտիմություն ունեն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքագետ Ռուբեն Մեհրաբյանի կարծիքով՝ Հայաստանի ներկայիս իշխանություններն աննախադեպ լեգիտիմություն ունեն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Մեհրաբյանը նման տեսակետ հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Կարծում եմ՝ ներկայիս իշխանություններն արտահերթ ընտրություններից հետո ավելի ակտիվորեն կաշխատեն ընդհանուր համակարգի և առանձին ոլորտների բարեփոխումների ուղղությամբ»,-ասաց Մեհրաբյանը:
Նրա կարծիքով՝ իշխանություններն ունեն քաղաքական կամք և որոշում՝ ստեղծելու հավասար պայմաններ: Եվ այս առումով մեծ ծավալի աշխատանք պետք է կատարվի:
Քաղաքագետը մեծապես կարևորեց նաև հայ-ուկրաինական հարաբերությունները նոր էջից սկսելը: Նրա կարծիքով՝ կան բոլոր պայմանները, որ Ուկրաինայի նման առանցքային պետության հետ նոր էջից հարաբերություններ ձևավորվեն: Այդ ուղղությամբ մեծ աշխատանք կա կատարելու:

YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. Political scientist Ruben Mehrabyan says the current authorities of Armenia have an unprecedented legitimacy, reports Armenpress.
“I think the current authorities will more actively work on the overall system and the reforms in separate sectors after the snap elections”, he told reporters.
According to him, the authorities have a political will and decision to create equal conditions, but all these requires a lot of actions.
He attached great importance to start of the Armenian-Ukrainian relations from a new page, but added that again a lot of works need to be done on this path.