Տարոն Մարգարյանը հրաժարական ներկայացրեց. նա ուղերձով դիմել է Երեւանի բնակիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հրաժարական է ներկայացրել: Հրաժարականի մասին Տարոն Մարգարյանը տեղեկացրել է երեւանցիներին հղված ուղերձում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հաղորդում են Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Սիրելի՛ համաքաղաքացիներ,
խոսքս ուղղում եմ ձեզ՝ հայտնելու Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից հրաժարվելու իմ որոշման մասին և շնորհակալությունս հայտնելու ձեզանից յուրաքանչյուրին՝ համագործակցության ու համատեղ աշխատանքի համար։
Միասին անցած ճանապարհի ընթացքում փորձել եմ լսել ձեզանից յուրաքանչյուրի ձայնը և քայլ առ քայլ կարգավորել մայրաքաղաքի խնդիրները, եղել խոստմանս ու ծրագրերիս հավատարիմ։ Այդ առումով, ակնկալում եմ ներողամտություն մեր բոլոր այն համաքաղաքացիներից, որոնց հետ մեր համատեղ ճանապարհն ընդհատվում է։
Շնորհակալությունս եմ հայտնում Երևանի ավագանու իմ գործընկերներին, Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակազմերին, գործընկեր կառույցներին և անհատներին՝ համատեղ աշխատանքի ու միասին անցած ուղու համար » ։

Yerevan Mayor Taron Margaryan resigns
YEREVAN, JULY 9, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Taron Margaryan has resigned, the Yerevan City Hall told Armenpress.
Taron Margaryan addressed a message to the Yerevan residents on this occasion.
I address my words to you to inform about my decision to resign from the position of Mayor of Yerevan and to thank each of you for the cooperation and joint work.
During the path we passed together I have tried to listen to the voice of each of you and gradually settle the issues of the capital, have been faithful to my promise and programs. In this regard, I expect forgiveness from all our fellow citizens with whom our joint path is interrupted.
I want to thank my colleagues of the Yerevan City Council, the staffs of the City Hall and administrative districts, partner structures and individuals for the joint work and the path passed together”.