Լյուքսեմբուրգը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լյուքսեմբուրգի պատգամավորների պալատը միաձայն քվեարկությամբ վավերացրել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև ստորագրված «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Բրյուսելում ՀՀ դեսպանության թվիթերի էջը:
Համաձայնագրին կողմ է քվեարկել 58 պատգամավոր:
Այսպիսով, Լյուքսեմբուրգը ԵՄ 6–րդ երկիրն է, որը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը:
Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017թ. նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում: Համաձայնագիրը վավերացվել է Լատվիայի, Լիտվայի, Էստոնիայի, Բուլղարիայի, Լեհաստանի կողմից:

Люксембург ратифицировал Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнёрстве между Арменией и ЕС
Палата депутатов Люксембурга единогласно проголосовала за ратификацию Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнёрстве между Республикой Армения и Европейским союзом. Как передает Арменпресс, об этом сообщает на странице посольства Армении в Брюсселе в Twitter.
За ратификацию проголосовали 58 депутатов.
Таким образом, Люксембург стал 6-й страной ЕС, ратифицировавшей соглашение Армения-ЕС.
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнёрстве между Республикой Армения и Европейским союзом было подписано 24 ноября 2017 года в Брюсселе. Соглашение ратифицировано Латвией, Литвой, Эстонией, Болгарией и Польшей.
11 апреля Национальное Собрание Армении единогласно ратифицировало соглашение. 27 июня соглашение было также ратифицировано Нижней палатой парламента Румынии.