Արամ Ա-ն ողջունել է Հայաստանի քաղաքական իրավիճակը սահմանադրական ճանապարհով լուծելու ջանքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինն ապրիլի 30-ին Անթիլիասի մայրավանքում ընդնունել է մի շարք հյուրերի և ընդունելության ժամանակ անդրադարձ կատարել Հայաստանում ծավալվող ներքաղաքական գործընթացներին:
«Ողջունում եմ սահմանադրական գործընթացներով և համախոհական ոգով Հայաստանը ներկա քաղաքական ճգնաժամից դուրս բերելու ձգտող բոլոր կողմերի իմաստությունը և հանձնառությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Վեհափառ Հայրապետը:
Նորի Սրբությունն ընդգծել է նաև, որ հենց այդ ճանապարհով կարելի է հասնել Հայաստանի հզորացմանը և առաջնորդել Հայաստանն ու սփյուռքը միասնականության ուղով:

YEREVAN, APRIL 30, ARMENPRESS. Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I held a meeting with a number of guests on April 30 in the Catholicosate in Antelias, Lebanon, and touched upon the political processes in Armenia.
“I welcome the wisdom and commitment of all parties seeking to bring Armenia out of the current political crisis through constitutional processes and consensual spirit,” Aram I said.
The Catholicos also emphasized that it is through this very path that the strengthening of Armenia can be achieved and to guide Armenia and the Diaspora through the path of unity.