Պատմությունը կգնահատի Սերժ Սարգսյանի բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլը. Արմեն Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնից հրաժարական տալու Սերժ Սարգսյանի որոշումը համարում է բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլ: Այդ մասին ՀՀ նախագահը նշել է «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում:
«Ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ տեղի ունեցան իրադարձություններ՝ ապրիլի 23-ը, ցույցեր Երևան քաղաքում, Երևանից դուրս, և հանրապետության վարչապետն ինքնակամ, իր որոշմամբ, ցուցադրելով բարձր քաղաքացիական, մարդկային որակներ՝ հրաժարվեց իր պաշտոնից: Ես ուզում եմ իմ գնահատանքի խոսքն ասել Սերժ Սարգսյանին այս բարձր քաղաքացիական և քաղաքական քայլի համար»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Արմեն Սարգսյանը:
ՀՀ նախագահի կարծիքով՝ մեր ժողովրդի պատմությունը սա կգնահատի: «Այս իրավիճակն արդեն նոր Հայաստան է, ոչ միայն նոր Հայաստան է, այլ նաև օրինակ է շատ ուրիշ երկրների համար, որոնք դուրս են եկել ժողովրդավարության ճանապարհի»,- ընդգծել է Արմեն Սարգսյանը:

История оценит высокий гражданский и политический шаг Сержа Саргсяна: президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян считает решение Сержа Саргсяна уйти в отставку высоким политическим и гражданским шагом. Как сообщает Арменпресс, об этом президент сказал в интервью радио «Свобода».
«Всего неделю назад, 23 апреля, произошли события, митинги в Ереване и за пределами Еревана, и премьер-министр Армении добровольно ушел в отставку и принял решение, демонстрирующее высокие гражданские и человеческие ценности. Я хочу сказать слова высокой за гражданский и политический шаг Сержа Саргсяна», - сказал Армен Саркисян.
По словам президента, история Армении оценит это. «Это уже новая Армения. Это не только новая Армения, но и пример для многих других стран, которые пошли по пути демократии», - подчеркнул Армен Саркисян.