Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը կանչվել է Ռուսաստանի ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Լորի  Բրիստոուն կանչվել է ՌԴ արտգործնախարարություն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՌԴ ԱԳՆ-ն:
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան նախօրեին հայտարարել էր, որ պաշտոնական Լոնդոնի գործողությունների առնչությամբ պաշտոնական Մոսկվան հստակ որոշումներ է կայացրել, որոնք մոտ ապագայում կներկայացվեն բրիտանական կողմին:
Մարտի 14-ին Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը հայտարարել է, որ Լոնդոնը որոշել է արտաքսել ռուս 23 դիվանագետների՝ կապված ռուս նախկին լրտես Սերգեյ Սկրիպալի եւ նրա դստեր թունավորման փաստի հետ: Բրիտանական վարչապետի խոսքով` Ռուսաստանը, ամենայն հավանականությամբ, ներգրավված է այդ միջադեպում:
Մոսկվան մերժում է իր դեմ ներկայացված մեղադրանքները եւ պնդում, որ բրիտանական կողմը դրանք հավաստող որեւէ ապացույց չի ներկայացրել:

Russia summons UK Ambassador
YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. The Russian foreign ministry summoned the UK Ambassador to Russia Laurie Bristow, reports Armenpress.
Earlier Russian foreign ministry spokesperson Maria Zakharova announced that Moscow made concrete decisions in response to London’s actions which will be presented to the UK side soon.
On March 14 UK Prime Minister Theresa May said London would expel 24 Russian diplomats over the poisoning case of former Russian military intelligence Colonel Skripal and his daughter. According to the UK PM it’s highly likely that Russia is involved in this incident.
Moscow denies the accusations against it and claims that the UK side hasn’t presented any proof of this incident.