Սահակաշվիլին հայտարարել Է, որ ցանկանում Է մինչեւ տարեվերջ իշխանության վերադառնալ Վրաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին Ամստերդամից դիմել Է «Միասնական ազգային շարժում»-ից (ՄԱՇ) իր վրացի կուսակիցներին եւ նրանց կոչ Է արել մյուս կուսակցությունների հետ բանակցություններ սկսել հոկտեմբերին կայանալիք նախագահական ընտրություններում ընդդիմությունից միասնական թեկնածու առաջադրելու համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք պետք Է իշխանության վերադառնանք արդեն 2018 թվականին: Ինչպե՞ս ենք դա անելու: Մենք պետք Է շահենք նախագահական ընտրությունները եւ այդ ֆոնին տապալենք Իվանիշվիլիի (Բիձինա Իվանիշվիլի, նախկին վարչապետ, միլիարդատեր, որին ընդդիմությունը համարում Է Վրաստանի իրական ղեկավարը) կառավարումը, կործանենք նրա ֆեոդալական արքունիքը»,- հայտարարել Է Սահակաշվիլին ՄԱՇ-ի անդամներին հղած տեսաուղերձում, որը տարածել են վրացական ԶԼՄ-ները:
ՄԱՇ-ի առաջնորդներից մեկը՝ Նիկա Մելիան, մարտի 5-ին լրագրողներին հայտարարել Է, որ ընդդիմադիր մյուս կուսակցությունների հետ կոնսուլտացիաներն արդեն ընթանում են, բայց չի ճշտել, թե հատկապես որ կուսակցությունների հետ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Mikheil Saakashvili wants to return to power in Georgia by 2019
YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. Former president of Georgia Mikheil Saakashvili has called on his party members of the United National Movement to begin negotiations with other parties for nominating a single candidate for the upcoming presidential elections in October.
“We must return to power in 2018. How are we gonna do it? We must win the presidential elections and overturn Ivanishvili’s administration, we must destroy his feudal system,” Saakashvili said in a televised address from Amsterdam.
Nika Melia, one of the leaders of the United National Movement had earlier announced that they are already holding talks with other parties, but didn’t mention which party in particular.