Իվանկա Թրամփը ժամանել Է Հարավային Կորեա՝ գլխավորելու ԱՄՆ-ի օլիմպիական պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իվանկա Թրամփը՝ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի դուստրը եւ խորհրդականը, փետրվարի 23-ին ժամանել Է Կորեայի Հանրապետություն, որտեղ կգլխավորի Միացյալ Նահանգների պատվիրակությունը փետրվարի 25-ին Փհենչհանում XXIII ձմեռային Օլիմպիական խաղերի փակման արարողությանը: ԱՄՆ-ից Իվանկային տեղափոխող կանոնավոր առեւտրային չվերթը վայրԷջք Է կատարել Ինչհոնի միջազգային օդանավակայանում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է YTN հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ ԱՄՆ-ի պատվիրակության կազմում են նաեւ Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը, Կորեայի Հանրապետությունում ամերիկյան զորքերի հրամանատար գեներալ Վինսենթ Բրուքսը, Հարավային Կորեայում ԱՄՆ-ի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մարկ Նեփերը, կոնգրեսական Ջեյմս Ռիշը (դեմոկրատ Այդահոյի նահանգից) եւ ցամաքային զորքերի սերժանտ Շոնա Ռոբոքը՝ նախկին բոբսլեյիստուհի, Թուրինի 2006 թվականի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մրցանակակիր:
Հեռուստաալիքի տվյալների համաձան՝ փետրվարի 23-ի երեկոն Իվանկան կանցկացնի Սեուլում, իսկ փետրվարի 24-ին եւ 25-ին ամբողջովին կանցկացնի Փհենչհանում՝ դիտելով տարբեր մրցումներ: Ենթադրվում Է, որ Կորեայի Հանրապետություն այցի ընթացքում նրան կընդունի երկրի նախագահ Մուն Չժե Ինը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Иванка Трамп прибыла в Южную Корею, чтобы возглавить делегацию США на закрытии Олимпиады
Иванка Трамп, дочь и советник президента США Дональда Трампа, прибыла в пятницу в Республику Корея, где возглавит американскую делегацию на церемонии закрытия XXIII зимних Олимпийских игр в Пхёнчхане 25 февраля. Регулярный коммерческий рейс из США с Иванкой на борту приземлился в международном аэропорту Инчхона. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом передает телеканал YTN.
По его данным, в состав американской делегации входят также пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс, командующий американскими войсками в Республике Корея генерал Винсент Брукс, временный поверенный в делах США в Южной Корее Марк Нэппер, конгрессмен Джеймс Риш (демократ от штата Айдахо) и сержант сухопутных войск Шона Робок - бывшая бобслеистка, серебряный призер Олимпиады 2006 года в Турине.
Согласно данным телеканала, вечер пятницы Иванка проведет в Сеуле, а субботу и воскресенье целиком проведет в Пхёнчхане, наблюдая за различными соревнованиями. Предполагается, что ее в ходе визита в Республику Корея примет президент страны Мун Чжэ Ин.