Հայաստանը կմասնակցի միջազգային հրապարակախոսության մրցույթին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տարի միջազգային հրապարակախոսության մրցույթին կմասնակցի նաև Հայաստանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «Շեքսպիրի ակումբ. անգլախոսների ասոցիացիա»-ի ֆեյսբուքյան էջը:
«Հպարտ ենք, որ այս տարի միջազգային հրապարակախոսության մրցույթի մասնակից երկրների ցանկում կավելանա Հայաստանը։  Եվ հավատացած ենք, որ ապագա հաղթողների անվանացանկում կլինի նաեւ հայ մասնակցի անունը։  Հաջողություն ենք մաղթում Հայաստանին»,- ասված է «Շեքսպիրի ակումբ. անգլախոսների ասոցիացիա»-ի էջում:
«Շեքսպիր ակումբ անգլախոսների ասոցիացիան»՝ հանդիսանալով միջազգային «Անգլախոսների միության» (ESU, Լոնդոն) պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում, սիրով ազդարարում է ամենամյա հրապարակախոսության մրցույթի մեկնարկը: Հայաստանյան մրցույթի թեման է՝ «Ապագան կանխատեսելու լավագույն միջոցը՝ այն կերտելն է»: Ելույթները պետք է լինեն 4 րոպե 30 վայրկյանից ոչ պակաս, բայց չգերազանցեն 5 րոպեն: Հայաստանյան մրցույթը տեղի կունենա մարտի 12-14-ը: Մրցույթի հաղթողը կմեկնի Լոնդոն` մասնակցելու միջազգային եզրափակչին, որը կայանալու է 2018թ․ մայիսի 14-18-ը:

Armenia to participate in International Public Speaking Competition 2018
YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. Armenia will participate in the International Public Speaking Competition 2018, the Shakespeare Club English-Speaking Association said on Facebook, reports Armenpress.
“We are proud that this year Armenia will be added in the list of International Public Speaking Competition participant countries. And we believe that we'll have an Armenian participant name in the list of future winners! Good Luck Armenia!”, the Shakespeare Club English-Speaking Association said.
The Shakespeare Club English-Speaking Association, an official partner organization of the English-Speaking Union (ESU, London) in Armenia, announces the launch of annual public-speaking competition.
The competition will be held under the slogan “The best way to predict the future is to invent it” on March 12-14. The winner will depart for London to participate in the international finals which will take place on May 14-18.