Խարդախության համար մեղադրվողը կալանավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնի ծառայողների որոնողական աշխատանքի շնորհիվ` Երևանի Մովսես Խորենացու փողոցի տներից մեկից հայտնաբերվել և  բերման է ենթարկվել 1963 թվականին ծնված Երևանի բնակիչ Արթուր Հակոբյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, Հակոբյանը 2017 թվականի հունիսի 7-ից Ոստիկանության էրեբունու բաժնի կողմից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանք: Հետախուզվողը նյութերով հանդերձ ներկայացվել է տեղի նախաքննական մարմին, ապա տեղափոխվել «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ:

Арестован обвиняемый в мошенничестве
В результате  розыскных мероприятий сотрудниками Эребунийского отдела  полиции РА  в одном из домов  на ул. Хоренаци обнаружен и подвергнут приводу житель Еревана Артур Акопян (1963 г/р).
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ  полиции РА, с 7 июня 2017г. Акопян разыскивается по обвинению в мошенничестве.
В качестве  меры  пресечения в отношении Акопяна применено заключение под стражу. Материалы по делу представлены в следственные  органы, а сам преступник препровожден в УИУ «Нубарашен».