Իվանկա Թրամփին կանչել են դատարան կոշիկի դիզայնը կրկնօրինակելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դստերը` Իվանկա Թրամփին, դատարան են կանչել կոշիկի դիզայնը կրկնօրինակելու մեղադրանքով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Bloomberg-ը, Իվանկան դատարանի լսումներին պետք է ներկայանա մինչեւ հոկտեմբերի վերջ: Ցուցմունքներ նրան թույլատրվել է տալ ոչ թե Նյու Յորքում, այլ Վաշինգտոնում, որտեղ էլ վերջինս այժմ բնակվում է:
Իտալական Aquazzura ընկերությունն Իվանկա Թրամփի IT Collection ընկերությանը և կոշկակար Մարկ Ֆիշերին մեղադրել է Wild Thing  կոշիկների դիզայնը պատճենելու մեջ: Aquazzura-ի մոդելն արժե 780 դոլար, իսկ Իվանկայի ընկերության կարած մոդելն արժե 150 դոլար:

Дочь Трампа вызвали в суд по делу об обувном плагиате
Дочь президента США Дональда Трампа Иванку вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви. Об этом в субботу, 24 июня, сообщает Bloomberg.
По постановлению районного суда Манхэттена, она должна явиться на слушания до конца октября текущего года. Показания ей разрешили дать не в Нью-Йорке, а в Вашингтоне, где она проживает в настоящее время.
Иск к Иванке Трамп, ее компании IT Collection LLC, а также производителю обуви Marc Fisher Holdings подала итальянская компания Aquazzura. В компании посчитали, что Иванка скопировала дизайн их босоножек Wild Thing стоимостью почти 800 долларов. Признаки плагиата в Aquazzura увидели в модели Hettie за 150 долларов, которая была выпущена под собственной маркой Иванки Трамп, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru