Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է շուրջ 40 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը դեկտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ԼՂՀ զորքերի հետ շփման գոտում հրադադարը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ տարբեր հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,  որի հաղորդագրության մեջ նշված է. «Դեկտեմբերի 29-ի և լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց:
Անհրաժեշտ դեպքերում դիմելով նաև պատասխան քայլերի, ՊԲ-ի դիրքապահ ուժերը շարունակում են վերահսկել իրավիճակը և հստակորեն կրում մարտական հերթապահություն»:

Azerbaijani forces engage small arms in overnight ceasefire violation in NK line of contact
STEPANAKERT, DECEMBER 30, ARMENPRESS. Overnight December 29-30 Azerbaijan made over 40 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, firing more than 1300 shots at NKR positions from various small arms, the NKR defense ministry told ARMENPRESS.
The ministry issued a statement, saying: “Overnight 29-30 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact over 40 times, firing more than 1300 shots at NKR positions from various caliber small arms, including sniper rifles.
The Nagorno Karabakh forces confidently continue their service being in control of the situation and taking countermeasures in necessary cases.”